Oprócz dotychczasowych branż. takich jak motoryzacja, są możliwości współpracy w innych dziedzinach na przykład związanych z nowoczesnymi technologiami - uważa wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Wskazuje też, na czym jego zdaniem powinna się opierać nasza współpraca. - Główną osią działań obok kwestii inwestycyjnych i współpracy na trzecich rynkach powinno być nakierowanie na współpracę małej i średniej przedsiębiorczości w Polsce i we Włoszech - powiedział Janusz Piechociński.

Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman podkreślił, że w stosunkach polsko-włoskich widać ożywienie. - Mamy prawdziwe odrodzenie inwestycji z Włoch - zaznaczył. Dodał, że PAIiIZ pracuje obecnie nad 9 projektami włoskimi, które mogą dać 1300 nowych miejsc pracy. Przypomniał, że przedsiębiorcy z tego kraju zatrudniają blisko 90 tysięcy Polaków.

Włosi są jednym z ważniejszych inwestorów w Polsce - zajmują 6, pozycję.

Janusz Piechociński po południu kończy wizytę we Włoszech. W Mediolanie brał udział w Dniu Polski na EXPO, dziś spotkał się z włoskimi przedsiębiorcami.

>>> Polecamy: Polityczny chaos w Grecji. Bruksela grozi wstrzymaniem pomocy finansowej