Dziennik powołuje się przy tym na wypowiedzi naszego wiceministra obrony Tomasza Szatkowskiego i na publikacje brytyjskiej gazety "The Guardian".

Według rosyjskiego dziennika, wiceszef polskiego resortu obrony miał stwierdzić, że MON pracuje nad zapewnieniem Polsce dostępu do broni atomowej. Jednocześnie "Rossijskaja Gazieta" cytuje komunikat służb prasowych ministerstwa, z którego wynika, że wypowiedź Tomasz Szatkowskiego została źle zrozumiana.

Autor publikacji w rosyjskim dzienniku dodaje, że z trzech państw członkowskich NATO, które dysponują bronią jądrową, jedynie Stany Zjednoczone proponują sojusznikom rozmieszczenie głowic na ich terytorium. Gazeta przypomina, że amerykańskie arsenały jądrowe znajdują się już w Niemczech, Włoszech, Turcji, Belgii i Holandii. "Eksperci przyznają, że otrzymanie broni jądrowej od USA było marzeniem obecnie rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, która wszędzie kreuje obraz Rosji jako wroga Polski" - twierdzi "Rossijskaja Gazieta".

Przy tym dziennik zauważa, że w porozumieniu Rosja - NATO z 1997 roku znajduje się zapis wskazujący, iż Sojusz nie ma w planach rozmieszczania broni atomowej na terytorium nowych państw członkowskich.