Media z Zatoki Perskiej niezwykle rzadko piszą o jednym z największych krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Dzisiejsze artykuły dotyczą decyzji Komisji Europejskiej, która bierze pod lupę polską praworządność. "The Gulf News" zwraca uwagę, że po raz pierwszy w historii uruchomiono procedurę kontroli w jednym z krajów Unii. "Komisja Europejska zamierza sprawdzić krnąbrną Polskę" - pisze gazeta i przypomina, że relacje między Brukselą a Warszawą zaostrzyły się gdy październikowe wybory wygrało eurosceptyczne ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość.

Publicyści piszą także o odpowiedzi ministra Zbigniewa Ziobry na list z Komisji Europejskiej i o okładce jednego z tygodników na której w nazistowskim mundurze przedstawiono kanclerz Angelę Merkel. Jednocześnie gazeta podkreśla, że uruchomienie procedury sprawdzenia polskiej praworządności nie jest związane z sankcjami.

>>>Czytaj więcej: Drogo za wykształcenie? 11 krajów, gdzie koszty studiów są najwyższe

Inny dziennik, The Gulf Today, informacje z Polski umieszcza na pierwszym miejscu wśród najważniejszych wiadomości z Europy. Dziennikarze piszą, że polska premier Beata Szydło zwróciła się do opozycji by wobec oskarżeń płynących z Komisji Europejskiej wszyscy mówili jednym głosem.