Zysk operacyjny wyniósł 5,94 mln zł wobec 2,98 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 5,98 mln zł w I-III kw. br. wobec 3 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,08 mln zł w I-III kw. 2020 r. wobec 5,03 mln zł rok wcześniej.

"Wyniki finansowe grupy kapitałowej Ultimate Games są dla nas bardzo satysfakcjonujące. Istotny wpływ na wzrost przychodów i zysku netto w analizowanym okresie miały m.in. stabilna sprzedaż serii Ultimate Fishing Simulator na PC wraz z dodatkami DLC oraz dalsze poszerzanie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry. W trzech minionych kwartałach wydaliśmy łącznie ponad 70 gier i dodatków, głównie na platformę Nintendo Switch. Naszym celem w ciągu 2-3 najbliższych lat jest znalezienie się w czołówce firm, które wydają gry na konsoli Microsoftu i Sony" - powiedział prezes Ultimate Games Mateusz Zawadzki, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2020 r. wyniósł 8,97 mln zł wobec 2,95 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka zakłada, że w 2021 roku odbędą się premiery gier na różne platformy - harmonogram w tym zakresie uwzględnia ponad 200 tytułów.

"Model działania obejmuje również większą selekcję i koncentrację na wysokobudżetowych grach. W 2021 roku spółka zakłada premierę od 5 do 10 takich tytułów na wszystkie konsole" - czytamy dalej.

"Zakładamy, że w czwartym kwartale największy wpływ na bieżącą działalność operacyjną oraz wyniki finansowe naszej grupy będą miały liczne wyprzedaże świąteczno-noworoczne, premiery nowych gier, jak również kontrakty z wydawcami na najważniejsze gry naszych spółek zależnych" - powiedział Zawadzki.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2018 r.

(ISBnews)