Marvipol Development spodziewa się 400-500 mln zł przychodów ze sprzedaży mieszkań w 2023 r., poinformował dyrektor finansowy Maciej Kiełkowski.

"Zakładamy, że będzie to w granicach 400-500 mln zł w tym roku" - powiedział Kiełkowski podczas telekonferencji.

Z kolei liczba mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w tym roku, w ocenie spółki, może przekroczyć 400 (według stanu na koniec 2022 r. było to 569 lokali).

Reklama

"Wszystko będzie zależeć od tempa sprzedaży, widzimy poprawę od końca roku, liczymy na to, że rządowy program kredytów 2% doda dodatkowego paliwa, ale wciąż jesteśmy daleko od poziomów sprzedaży z 2021 roku" - dodał Kiełkowski.

Wiceprezes Andrzej Nizio zapowiedział również, że spółka spodziewa się w tym roku wyniku "plus minus zero" z projektu wynajmu Royal Tulip.

Marvipol Development jest jednym z polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

(ISBnews)