Gospodarka/Polityka

20.11.2019, 07:18

"Gazeta Polska": marszałek Grodzki i afera centrum Galaxy

Na życiorysie obecnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego cieniem kładzie się sprawa ustawionego głosowania radnych PO w Szczecinie z czasów, kiedy Grodzki nie był jeszcze politykiem ogólnopolskim – pisze w środę tygodnik "Gazeta Polska". Jak dodaje, chodzi o centrum handlowe Galaxy.

20.11.2019, 06:37

Opozycja sceptycznie o propozycji zmiany konstytucji dot. PPK i IKE

Posłowie KO, Lewicy, PSL i Konfederacji sceptycznie odnoszą się do propozycji zmiany konstytucji, która zagwarantowałaby prywatność i ochronę środków obywateli zgromadzonych w PPK i IKE. O taką zmianę ustawy zasadniczej apelował we wtorek premier Mateusz Morawiecki w swoim expose.

20.11.2019, 06:19

"Rzeczpospolita": skrywana akcyza obejmie także e-papierosy

Podwyżki akcyzy od 1 stycznia mają być szersze niż to przewidziano w rządowym projekcie – pisze środowa "Rzeczpospolita". Podatek ten ma objąć także płyn do e-papierosów w wysokości 55 gr za 1 ml. Dotąd planowano obciążenie ich akcyzą od 1 lipca 2020 r.

19.11.2019, 13:56

Kary po dwa lata więzienia dla byłych generałów SB są prawomocne

Kary po dwa lata więzienia dla byłych generałów SB Władysława C. i Józefa S. są prawomocne - orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Tym samym sąd oddalił apelacje obrony obu skazanych za bezprawne powołania opozycjonistów do wojska w stanie wojennym.

19.11.2019, 09:37

KO chce powołania stałej sejmowej Komisji ds. Klimatu

We wtorek złożymy projekt uchwały w sprawie powołania stałej sejmowej Komisji ds. Klimatu, która powinna działać ponad podziałami i zajmować się przeciwdziałaniem zmianom klimatu – poinformował poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>