Gospodarka/Polityka

18.01.2020, 15:31

Krzysztof Bosak kandydatem Konfederacji na prezydenta

Krzysztof Bosak został kandydatem Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta - zdecydował w sobotę zjazd prawyborczy elektorów. W ostatniej turze wyborów Bosak otrzymał 163 głosy i pokonał Grzegorza Brauna, na którego zagłosowało 146 osób.

17.01.2020, 19:36

Senatorowie zaproponowali poprawki do specustwy ws. ASF

Podczas piątkowej debaty senatorowie na posiedzeniu plenarnym zaproponowali poprawki do specustawy dot. zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF). Zostały one skierowane do rozpatrzenia w połączonych komisjach rolnictwa i środowiska, która zebrała się jeszcze w piątek.

16.01.2020, 14:33

Interia.pl: Piotr Liroy - Marzec wystartuje w wyborach prezydenckich

Startuję, bo nie ma kandydata, który odpowiadałby mnie jako wyborcy. Polskę stać na prezydenta, który ślepo nie podpisuje papierów podkładanych przez rząd - powiedział Piotr Liroy - Marzec zapowiadając swój strat w najbliższych wyborach prezydenckich.

16.01.2020, 09:30

Zandberg o głosowaniu ws. odwołania Biejat: trzymamy się solidarnie

Trzymamy się solidarnie, jest oczywiste, że na czwartkowym posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny stawi się cały klub Lewicy - mówił w czwartek lider Lewicy Razem Adrian Zandberg, pytany o poparcie dla przewodniczącej tej komisji Magdaleny Biejat (Lewica).

15.01.2020, 14:11

PE: Sędziowie z Polski zabiegają o poparcie w Brukseli

Polscy sędziowie ze stowarzyszeń Themis i Iustitia przyjechali w środę do Parlamentu Europejskiego do Strasburga, by przysłuchiwać się debacie na temat praworządności, a także zabiegać o dalsze wsparcie ze strony eurodeputowanych.

15.01.2020, 14:10

KO: musimy przeprowadzić plan powszechnej fotowoltaizacji Polski

Rekompensaty za wzrost cen prądu będą z roku na rok malały i obejmowały coraz mniejszą grupę odbiorców, a ceny energii będą rosły; dlatego, tak jak kiedyś przeprowadzono plan elektryfikacji Polski, tak teraz musimy przeprowadzić plan powszechnej fotowoltaizacji Polski - uważają posłowie KO.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>