Gospodarka/Polityka

09.04.2020, 21:49

W wyborach prezydenckich w Polsce wystartuje 10 kandydatów

W majowych wyborach prezydenckich wystartuje 10 osób - wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej. W czwartek PKW zarejestrowała ostatnich kandydatów, którzy zebrali co najmniej 100 tys. podpisów poparcia dla swoich kandydatur.

09.04.2020, 11:11

Obostrzenia związane z epidemią. Takie decyzje ma dziś ogłosić premier Morawiecki

Szkoły zamknięte do maja, egzaminy dopiero po wakacjach i rekomendacja, by w święta zostać w domu. Takie mogą być dzisiejsze decyzje ogłoszone przez premiera. Na stole leżą różne scenariusze, ale z nieoficjalnych informacji DGP wynika, że nie ma planów dalej idących obostrzeń w związku z epidemią, np. zakazu opuszczania miejscowości.

08.04.2020, 17:03

Niemcy: Analitycy: krajowa gospodarka poradzi sobie z kryzysem

Niemieccy analitycy uważają, że w przypadku ich państwa najbardziej realistyczny scenariusz kryzysu wywołanego koronawirusem to silna recesja, na którą gospodarka jest przygotowana, a następnie w niezbyt odległym terminie powrót koniunktury do poprzedniego poziomu - pisze dpa.

07.04.2020, 13:13

Szumowski: W tym tygodniu rozdysponujemy 20 mln maseczek

Najlepsza formą podziękowania pracownikom służby zdrowia jest dostarczanie sprzętu ochrony osobistej - w zeszłym tygodniu rozdysponowaliśmy 7 mln maseczek, w tym tygodniu rozdysponujemy kolejne 20 mln maseczek - poinformował we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

07.04.2020, 10:31

Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym w wyborach prezydenckich już w Senacie

Ustawa stanowiąca, że wybory prezydenckie 2020 odbędą się w drodze głosowania korespondencyjnego jest już w Senacie. Jeszcze nie wiadomo, kiedy izba się nią zajmie, ale wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon przypomina, że marszałek Tomasz Grodzki zapowiadał jej "wnikliwe analizowanie".

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>