Gospodarka/Polityka

18.06.2019, 20:00

Mieszkowski: Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT [WYWIAD]

- Nie można w kraju demokratycznym eliminować ze sfery publicznej środowisk mniejszościowych, dla których demokracja ma być sferą bezpieczeństwa, a nie niebezpieczeństwa - mówi Krzysztof Mieszkowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

18.06.2019, 17:53

Czaputowicz w Berlinie: Nie zgadzamy się na podwójne standardy w UE

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz oświadczył we wtorek podczas wizyty w Berlinie, że Warszawa nie zgadza się na stosowanie podwójnych standardów wobec różnych krajów UE. Odniósł się w ten sposób do zarzutów o naruszanie przez Polskę praworządności.

18.06.2019, 14:51

Legutko: Krasnodębski prawdopodobnie kandydatem EKR na wiceszefa PE

Kandydatem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na wiceszefa PE będzie prawdopodobnie europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS); ostateczna decyzja powinna zapaść w środę - powiedział we wtorek PAP szef delegacji PiS w PE, prof. Ryszard Legutko.

17.06.2019, 14:03

Schetyna: Będzie komisja ws. Marka Falenty

Komisja w sprawie Marka Falenty na pewno powstanie, jeśli nie w najbliższym czasie, to później – oświadczył szef PO Grzegorz Schetyna. W jego opinii, żadna inna sprawa nie nadaje się bardziej do wyjaśnienia przez komisję śledczą jak tzw. afera taśmowa.

16.06.2019, 21:22

Walczak: Wszyscy mamy w sobie cząstkę disco polo [WYWIAD]

Bańka, w której żyjemy, mówi jedno, poza nią jest zupełnie odwrotnie. I to jest bardzo karnawałowa sytuacja. Trzeba ją połączyć jakimś paradoksem, jakoś zmiksować, bo inaczej wszyscy zwariujemy – mówi Michał Walczak.

16.06.2019, 10:37

Lewestam: Czas na nowy polski epos [FELIETON]

Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy? Niedawno, dzięki Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność miałam okazję słuchać Chantal Delsol, francuskiej filozofki i historyczki idei, konserwatywnej liberałki, która próbowała zdekonstruować pewną wyższość, z jaką Zachodnia Europa patrzy na polityczne przygody Polski i Węgier. Francuzom wydaje się, że przez swoją laickość, akceptację dla imigracji, wymianę narodu na społeczeństwo są racjonalni – mówiła Delsol.

15.06.2019, 20:13

Morawiecki: Wchodzimy w okres najostrzejszej walki politycznej

Wchodzimy teraz w okres kilku miesięcy najostrzejszej walki politycznej - mówił w sobotę w Spale premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył też, że jesienne wybory "zadecydują, czy będziemy dalej mogli wytyczać kurs ku silnej, sprawiedliwej Polsce".

15.06.2019, 18:06

Wróbel: Nowi odbiorcy demokracji [OPINIA]

Spotkałem, drodzy państwo, redaktora Jarosława Kuisza („Kultura Liberalna”) i proszę, jaka korzyść – wcisnął mi do ręki „Jak kończy się demokracja” Davida Runcimana. Książka w sam raz na dzisiejsze czasy – wartko napisana, o współczesności, przeglądowa i, co najważniejsze, niedługa.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>