Gospodarka/Polityka

18.09.2019, 12:49

Schetyna zawiadomi prokuraturę ws. Polskiej Fundacji Narodowej. "To karygodne"

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę złożenie w prokuraturze zawiadomienia w związku z doniesieniami Onetu nt. wydatkowania pieniędzy przez Polską Fundację Narodową. Opisane działania PFN szef PO nazwał "karygodnymi", "niezgodnymi z prawem i poczuciem elementarnej przyzwoitości".

18.09.2019, 06:59

Ziobro: "Kaczyński byłby najlepszym premierem". Szef PiS ma inne plany

Jarosław Kaczyński jest najbardziej doświadczonym politykiem naszego obozu i architektem zwycięstwa. Byłby więc najlepszym premierem, bo najbardziej kompetentnym, ale wiemy, że niestety nie ma takich planów – powiedział w wywiadzie dla "SE" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

17.09.2019, 19:40

UE: Jan Olbrycht wybrany na wiceszefa frakcji EPL

Europoseł Jan Olbrycht (PO) został we wtorek w Strasburgu wybrany na wiceprzewodniczącego frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL). To największa grupa polityczna w Parlamencie Europejskim skupiająca 182 posłów z 26 państw unijnych.

17.09.2019, 16:26

UE: Von der Leyen spotkała się z delegacją PO-PSL w PE

Przyszła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen spotkała się we wtorek w Strasburgu w Parlamencie Europejskim z delegacją PO-PSL. Według relacji uczestników spotkania zapewniła ich m.in. o tym, że kwestia praworządności jest ważna dla jej KE.

16.09.2019, 07:00

Marciniak: PSL i Kukiz'15 mają wiele cech komplementarnych [WYWIAD]

- Jeśli weźmiemy elektoraty pod lupę to okaże się, że zwolennicy Kukiz’15 i PSL mają wiele cech komplementarnych. A wtedy opowieść o dwóch różnych żywiołach możemy odłożyć na półkę - mówi w rozmowie z Pauliną Nowosielską politolog, prof. Ewa Marciniak.

15.09.2019, 14:00

Woś: Ameryko, kibicuj Chinom [OPINIA]

Po lekturze najnowszego tekstu Brada DeLonga, ekonomisty z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, aż prosi się o to, by sparafrazować Leszka Millera, pisząc, że „prawdziwe supermocarstwo poznaje się po tym, jak kończy, a nie po tym, jak zaczyna”.

14.09.2019, 20:00

Wróbel: Dobrze wymierzyć granicę [OPINIA]

No i wydało się. Nie jestem Polakiem, nie stanę się Turkiem i nie zakoleguję się z Koalicją Obywatelską. Jestem – i chyba pozostanę już – dinozaurem, z grubą gadzią skórą.

13.09.2019, 11:09

Rynki surowców zależą od relacji Chiny-USA i decyzji banków centralnych

Bieżący tydzień na rynkach wielu surowców i towarów upływa pod znakiem wydarzeń politycznych. Kluczowymi wydarzeniami tego tygodnia okazały się sprawy związane z konfliktem na linii USA-Chiny, jak również decyzja Europejskiego Banku Centralnego na temat polityki monetarnej prowadzonej w strefie euro.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>