Gospodarka/Polityka

23.02.2019, 15:08

Dworczyk: W budżecie pieniądze na obietnice PiS są zabezpieczone

Wszystkie propozycje programowe, które dzisiaj zostały zaprezentowane wynikają z możliwości budżetowych; w tegorocznym budżecie pieniądze na te wszystkie zobowiązania są jak najbardziej zabezpieczone – mówił po sobotniej konwencji PiS szef KPRM Michał Dworczyk.

23.02.2019, 12:39

Wróbel: PiS a nauczanie historyczne [OPINIA]

Polska szlachta w dawnych czasach Rzeczypospolitej doszła do wniosku, że należy do innej rasy niż chłopi. Magnaci musieli także stukać się w głowę na myśl, że oni oraz brudnawi, głupawi i biedni szlachcice, nieraz będący u nich na służbie i biorący jak trzeba po pysku, należą do tej samej zbiorowości. Jednak publicznie trzymali sztamę.

21.02.2019, 20:00

Naczelny rabin Polski: Relacje Polaków i Żydów są jak wykres giełdowy [WYWIAD]

Nasz problem nie polega na tym, że jesteśmy tak różni, tylko właśnie na tym, że jesteśmy do siebie tak podobni! Mamy nawet wspólne słowo określające sytuację w naszych krajach – „balagan” w Izraelu, „bałagan” w Polsce - z Michaelem Schudrichem, naczelnym rabinem Polski, rozmawia Robert Mazurek.

21.02.2019, 18:23

Mosbacher do Tuska: Konferencja bliskowschodnia była wspólnym przedsięwzięciem

Konferencja bliskowschodnia była wspólnym przedsięwzięciem na rzecz społeczności międzynarodowej; to było historyczne wydarzenie - oceniła w czwartek na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Do swojego wpisu dołączyła hasztag, oznaczając w nim szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>