czytaj e-DGP
  • Raport:
DRK Romanée-Conti - oto najdroższe wino świata

DRK Romanée-Conti - oto najdroższe wino świata

2011-06-05

Na aukcji w Hongkongu padł absolutny rekord: dwie butelki wina DRK Romanée-Conti z 1988 r. sprzedano za 106,3 tys. dol. za każdą. Amerykański dom aukcyjny Acker Merral & Condit www.ackerwines.com podał, że obrót z dwudniowej sprzedaży przekroczył 91 mln miejscowych dolarów (11,67 mld dol.). – Niebywały sukces imprezy świadczy o potencjale azjatyckiego rynku – powiedział szef firmy John Kapon. Hongkong, po Nowym Jorku i Londynie, stał się jednym z największych centrów handlu luksusowymi ...»

Rewolucja w e-handlu: czas na spontaniczność

Rewolucja w e-handlu: czas na spontaniczność

2011-06-05

Handel w internecie rozwija się błyskawicznie na całym świecie. W tym roku tylko Polacy powinni wydać w ten sposób prawie 18 mld zł, o 35 proc. więcej niż w ubiegłym. Czy nadciąga koniec tradycyjnego handlu? E-handel czeka w nadchodzących latach szybka ekspansja. Ale nigdy nie zniszczy tradycyjnego handlu. I to z bardzo prozaicznego powodu – wciąż lubimy rzeczy przed kupieniem dotknąć, obejrzeć, poczuć w dłoniach. Sądzę, że w skali świata internetowy handel nie przejmie więcej niż 25 proc. ...»

Polacy na urlop najchętniej wybierają Turcję i Grecję

Polacy na urlop najchętniej wybierają Turcję i Grecję

2011-06-05

O ile w marcu i kwietniu biura podróży obserwowały stagnację, to w maju rozpoczęły się dla nich wakacyjne żniwa. Jest lepiej niż w zeszłym roku. – W porównaniu do maja 2010 r. zanotowaliśmy wzrost sprzedaży o rekordowe 80 proc. – mówi Grzegorz Błaszczyński, prezes zarządu Rainbow Tours. Od 2 – 3 tygodni ożywienie na poziomie 150 proc. obserwuje też TUI. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Najlepsze biura podróży w Polsce - ranking Jak wynika z raportu ...»

Ministrowie, wojewoda i zarząd JSW apelują do związkowców

Ministrowie, wojewoda i zarząd JSW apelują do związkowców

2011-06-04

Sobotni apel to efekt piątkowego przerwania rozmów na temat kształtu porozumień, które mają poprzedzić wprowadzenie JSW na giełdę. Toczące się w Katowicach negocjacje przerwano, gdy w czasie ich trwania związkowcy przesłali do siedziby spółki faks zapowiadający na 9 czerwca strajk w kopalniach. Związki zarzuciły zarządowi i stronie rządowej pozorowanie dialogu; zarząd uznał postępowanie związkowców za niezrozumiałe i zarzucił stronie społecznej grę nie fair. W sobotnim apelu przedstawiciele ...»

Koncerny wydobywcze boją się hakerów

Koncerny wydobywcze boją się hakerów

2011-06-04

– W ostatnim czasie moja firma kilka razy była celem cyberprzestępców. Ślady ataków nie prowadziły tylko do Chin, lecz także z Rosji i do innych państw europejskich – powiedział szef Woodside Petroleum Don Voelte. Jego zdanie podziela prezes Shell Australia. – Powtarzające się próby włamań do wewnętrznych sieci informatycznych stają się coraz groźniejsze. Zmusza nas to do rozbudowywania departamentów do walki z cyberprzestępczością – powiedziała Ann Pickard. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA ...»

Dzięki Europie o 11 proc. wzrósł w kwietniu lotniczy ruch pasażerski

Dzięki Europie o 11 proc. wzrósł w kwietniu lotniczy ruch pasażerski

2011-06-03

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku światowy pasażerski ruch lotniczy wzrósł o 5,9 proc., a przewozy ładunków - o 2,9 proc. Dyrektor ekonomiczny Rady, która ma siedzibę w Montrealu w Kanadzie, Andreas Schimm podkreślił w wydanym w piątek komunikacie: Wzrost ten ma szczególnie pozytywne znaczenie, zwłaszcza jeśli zważyć na obecną sytuację w Japonii, jak również w Północnej Afryce, i świadczy o podnoszeniu się gospodarki. W kwietniu 2010 roku międzynarodowy ruch lotniczy przeżywał spadek o 5 ...»

Euro 2012 startuje za rok. Sprawdź stan polskich dróg i kolei przed turniejem

2011-06-05

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiadał, że w 2012 r. w Polsce będzie 1 tys. 605 km autostrad i 2 tys. 418 km dróg ekspresowych. Oznaczało to, że trzeba wybudować ok. 900 km autostrad, które zapewnią dobre połączenie z Gdańskiem, Warszawą, Wrocławiem czy Poznaniem, oraz 2 tys. 101 km dróg ekspresowych. Tymczasem, jak wynika z informacji Ministerstwa Infrastruktury, od początku kadencji rządu PO-PSL do początku maja br. podpisano umowy na budowę 1854 km dróg, w tym na 781 km ...»

Ryczko: Słabsza produkcja nie zaszkodziła złotemu

Ryczko: Słabsza produkcja nie zaszkodziła złotemu

2014-01-22

Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1645 PLN za euro, 3,0744 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3717 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu podskoczyły do poziomu 4,369 proc. w przypadku obligacji 10-letnich. Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku złotego nie przyniosło mocniejszy zmian w wycenie polskiej waluty. W dalszym ciągu pozostawaliśmy jedną ze stabilniejszych walut koszyka emerging markets, gdzie m.in. węgierski forint czy turecka ...»

Fiat jedynym właścicielem Chryslera

Fiat jedynym właścicielem Chryslera

2014-01-22

Do tej pory właścicielem tych akcji był należący do związków zawodowych fundusz VEBA, który po sfinalizowaniu transakcji wycofał skargę na Fiata złożoną w amerykańskim sądzie. Domagał się on od włoskiego koncernu pięciu miliardów dolarów. Zadowolił się mniejszą sumą, ale za to - jak podkreśla fiatowski komunikat - w gotówce.  Umowa przewiduje, że na fundusz związków zawodowych nowi właściciele Chryslera przekażą dodatkowo siedemset milionów dolarów, w czterech ratach; pierwsza została już ...»

Pomoc publiczna dla LOT-u: linia nie poprosi o drugą transzę

Pomoc publiczna dla LOT-u: linia nie poprosi o drugą transzę

2014-01-22

Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT, zakończył wczoraj kilkumiesięczne spekulacje branży na temat prośby o kolejną transzę pomocy publicznej. – Nie poprosimy o drugą transzę pomocy publicznej do końca czerwca 2014 r. – zapowiedział Mikosz. Według niego obecnie linia nie potrzebuje dodatkowego zastrzyku, bo notuje coraz lepsze wyniki finansowe. To efekt planu restrukturyzacji przyjętego w pierwszej połowie zeszłego roku. Mikosz nie chciał zdradzić choćby w przybliżeniu zeszłorocznych wyników ...»