czytaj e-DGP
  • Raport:
Beekman Tower: najwyższy apartamentowiec w Nowym Jorku projektu Franka Gehry'ego (ZDJĘCIA)

Beekman Tower: najwyższy apartamentowiec w Nowym Jorku projektu Franka Gehry'ego (ZDJĘCIA)

2011-02-17

Adres nowego drapacza chmur w Nowym Jorku to 8 Spruce Street. Budynek ma 76 pięter i 265 metrów wysokości. Fasada ze stali nierdzewnej jest pofalowana, pełna wcięć i łuków, co nadaje budynkowi oryginalny wygląd. Budowa wieżowca kosztowała 875 mln dolarów. W budynku znajdują się 903 mieszkania, a pierwsze z nich będzie można wynająć już w tym miesiącu. Apartamenty na najwyższych kondygnacjach mają zostać ukończone do 2012 roku. Cena ich wynajmu może wynieść nawet 15 tys. dolarów miesięcznie. Aby obejrzeć»

Oto prezenty, które dostają polscy politycy

Oto prezenty, które dostają polscy politycy

2011-02-19

Bogatą kolekcją prezentów może pochwalić się premier Donald Tusk. Dużą część z nich otrzymał podczas zagranicznych wizyt. Wśród upominków otrzymanych w 2010 r., o których wspomniał w rejestrze, są m.in.: okazały wazon ze złoconego srebra zdobiony marmurowymi elementami oraz talerz koloru srebrnego ze złoceniami, podarowany przez premiera Władimira Putina. Premier otrzymał też dywan od premiera Królestwa Maroka, obraz zdobiony bursztynami od szefa rządu Ukrainy, krawat od premiera Republiki Słowackiej»

Adrian Chmielarz - człowiek, który uwierzył, że ludzie potrafią latać

Adrian Chmielarz - człowiek, który uwierzył, że ludzie potrafią latać

2011-02-19

Jego nazwisko znają wszyscy w polskim świecie gier wideo. Zaczynał od handlu pirackimi produkcjami z Zachodu. Potem przerabiał je i ulepszał na własny użytek, aż postanowił tworzyć je samodzielnie. Z kilkoma przełomowymi dla Polski grami na koncie 40-letni Adrian Chmielarz jest dziś legendą, a założona przez niego firma People Can Fly (PCF) jednym z najważniejszych graczy na naszym rynku. Jego ambicją jest jednak zdobycie klientów na całym świecie. Za tydzień zadebiutuje – i to na trzech głównych»

Kto tak naprawdę podniósł ceny?

Kto tak naprawdę podniósł ceny?

2011-02-19

Jest drogo, bo na rynku rolnym pojawili się spekulanci. To wrzód na ciele naszej centralnie planowanej europejskiej gospodarki rolnej. Bruksela chce go wyciąć. Jak? Surowymi karami i nowymi podatkami – zapowiada komisarz UE ds. rolnictwa Dacian Ciolos. Bruksela przygotowała już pakiet dekretów, które uderzą w spekulantów. Tylko patrzeć, jak ich użyje. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Ceny rozpoczęły marsz w górę. Co zdrożeje w tym roku? Rolnictwo to koszmarny»

Najnowszy ranking kredytów hipotecznych - luty 2011

Najnowszy ranking kredytów hipotecznych - luty 2011

2011-02-15

Większa zdolność kredytowaZ niejakim zdziwieniem możemy zaobserwować, że rośnie zdolność kredytowa Polaków, szczególnie w kontekście obowiązującej od grudnia 2010 roku Rekomendacji T, która nakazuje bankom rygorystyczne podejście do zdolności kredytowej klienta. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Koniec łatwych kredytów. Sprawdź, jaka jest Twoja zdolność kredytowa Tak czy inaczej, jak wynika z obliczeń analityków z Open Finance, przykładowa zdolność kredytowa trzyosobowej»

Poznaj kulisy walki o stanowiska w spółkach skarbu państwa

Poznaj kulisy walki o stanowiska w spółkach skarbu państwa

2011-02-18

Czuję się czasem jak krowa z trzema głowami – skarżył się niedawno prezes PZU Andrzej Klesyk na skomplikowaną strukturę właścicielską spółek Skarbu Państwa. Mimo tych utyskiwań nawet najlepsi menedżerowie wciąż zainteresowani są posadami w firmach z państwowym kapitałem. Tej wiosny należy się spodziewać przetasowań na stanowiskach kilkudziesięciu prezesów i członków zarządu. W prasie ruszyła właśnie lawina ogłoszeń konkursowych na nowe zarządy kilkudziesięciu spółek: od PKN Orlen, Polskiej Grupy»

WIG20 odbił w piątek od najniższych poziomów w 2011 roku

WIG20 odbił w piątek od najniższych poziomów w 2011 roku

2011-02-18

„WIG20 dotarł tegorocznych minimów z okolic poziomu 2630 pkt., po czympojawiły się zlecenia kupna akcji, które podniosły indeks o ponad 30pkt. Wyhamowaniu spadków na GPW sprzyjały w piątek nastroje na rynkachzagranicznych i kurs euro względem dolara – zaznaczył Łukasz Wróbel zNoble Securities. Indeks WIG20 odreagował wcześniejszą przecenę ijednocześnie oddalił się od kluczowej strefy 2600 pkt., którejprzełamanie groziłoby pogorszeniem sytuacji rynkowej w średnimterminie. Ostatecznie WIG20 zyskał»

Przasnyski: Złe wrażenie częściowo zatarte

Przasnyski: Złe wrażenie częściowo zatarte

2011-02-18

Przebieg piątkowej sesji na warszawskiej giełdzie był wyjątkowo urozmaicony. Nie było dziś widać tradycyjnego już od czasu wydłużenia handlu, kilkugodzinnego popołudniowego marazmu. Był za to powrót do przerwanej na krótko korelacji zmian naszych indeksów z ruchami dokonującymi się we Frankfurcie. Może to i lepiej, bo niezależność nie wychodziła nam ostatnio na dobre. Tym razem skorzystaliśmy z poprawy nastrojów znacznie bardziej niż pozostałe giełdy europejskie, nie licząc Aten, gdzie indeks rósł»

Wróbel: Wymogi dla chińskich banków po raz ósmy idą w górę

Wróbel: Wymogi dla chińskich banków po raz ósmy idą w górę

2011-02-18

W piątek inwestorzy poznali dane makroekonomiczne z Polski - inflacja producentów wzrosła do 6,2 proc. r/r, a produkcja przemysłowa w styczniu była o 10,3 proc. wyższa niż przed rokiem. Oba wyniki były zbliżone do rynkowych oczekiwań. Po wyeliminowaniu wahań sezonowych produkcja przemysłowa rosła w mniej imponującym tempie niż miesiąc wcześniej - o 8,4 proc. r/r, wobec grudniowego wzrostu o 11,4 proc. r/r Na warszawskim parkiecie główne indeksy rozpoczęły piątkową sesję w okolicy poprzedniego zamknięcia»

Armatura Kraków: BM Banku BPH podnosi rekomendację do "akumuluj"

Armatura Kraków: BM Banku BPH podnosi rekomendację do "akumuluj"

2011-02-18

Cena docelowa także podlegała korekcie w górą o prawie 10 proc. do 3,11 zł z 2,83 zł. Raport został sporządzony gdy akcje ARMATURA kosztowały 2,83 zł, czyli dokładnie tyle ile wynosiła poprzednia cena docelowa. Oznacza to, że w ocenia analityków BM Banku BPH walory spółki posiadają potencjał wzrostowy na poziomie 10 proc. „Od wydania naszej poprzedniej rekomendacji dla spółki, kurs akcji Armatury nie uległ większym zmianom. Intensyfikacja sprzedaży oraz plany zarządu dotyczące wykorzystania nieruchomości»