czytaj e-DGP
  • Raport:
Generał McKenzie: Zagrożenie ze strony Iranu jest bardzo realne

Generał McKenzie: Zagrożenie ze strony Iranu jest bardzo realne

2019-06-07

W wywiadzie udzielonym trzem dziennikarzom w stolicy Iraku Bagdadzie szef Centralnego Dowództwa USA powiedział, że jest nadal zaniepokojony potencjalną agresją ze strony Iranu i nie wyklucza wysłania dodatkowych sił w celu wzmocnienia obrony przeciwko irańskim pociskom lub innej broni. Nie wierzę, że zagrożenie zmniejszyło się - powiedział McKenzie. - Uważam, że zagrożenie jest bardzo realne. Szef amerykańskiego Centralnego Dowództwa i inni wojskowi starają się znaleźć złoty środek między przekonywaniem»

Koniec panowania May. Brytyjska premier ustąpiła ze stanowiska lidera Partii Konserwatywnej

Koniec panowania May. Brytyjska premier ustąpiła ze stanowiska lidera Partii Konserwatywnej

2019-06-07

Dotychczas zamiar ubiegania się o schedę po May zapowiedziało 11 polityków. Oficjalny termin składania kandydatur mija w poniedziałek o 17 czasu lokalnego (18 czasu polskiego). Następny lider torysów - wybrany w ciągu kolejnych sześciu tygodni przez posłów Partii Konserwatywnej i członków ugrupowania - zostanie także nowym premierem Wielkiej Brytanii. [NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt][NIEZNANA ENCJA gt] Czytaj też: Wpływ brexitu na międzynarodową pozycję funta»

Mienie sprzed wojny - kto ma do niego prawo?

Mienie sprzed wojny - kto ma do niego prawo?

2019-06-08

psav zdjęcie główne Do Sądu Rejonowego w Radomsku: Ja, niżej podpisany Willy Goldberg, oświadczam, że jestem jedynym spadkobiercą rodziny Goldbergów, której wszyscy członkowie zginęli w czasie II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego nie toczyło się po żadnej z tych osób postępowanie spadkowe. Moim zamiarem jest uregulowanie stanu prawnego po moich przodkach i na dzień dzisiejszy ustalam majątek, który był kiedyś w ich posiadaniu. Zwracam się o wydanie odpisów poszczególnych dokumentów, znajdujących»

Kolejny rekord zapotrzebowania na moc? Estończycy znaleźli sposób

Kolejny rekord zapotrzebowania na moc? Estończycy znaleźli sposób

2019-06-08

W piątek krajowe zapotrzebowanie na moc elektryczna prawdopodobnie przekroczy 23 GW i zbliży się do rekordu sprzed roku, który z kolei pobił rekord sprzed dwóch lat. Każdego lata zużywamy w Polsce coraz więcej energii na chłodzenie wielkich sklepów, biurowców i prywatnych mieszkań energią elektryczną. Według opublikowanego w styczniu raportu Urzędu Regulacji Energetyki już tego lata dostępna moc w elektrowniach może nie wystarczyć do pokrycia szczytowego zapotrzebowania odbiorców. W najgorszej sytuacji»

Rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego RSZ: loty samolotów Su-22 nie zostały wstrzymane

2019-06-07

Portal onet.pl podał w piątek, że podczas lotu myśliwca Su-22 w powietrzu zgasł silnik; pilotowi udało się go uruchomić, ale po tym zdarzeniu wszystkie myśliwce tego typu zostały uziemione. Według portalu do incydentu miało dojść w piątek około południa podczas lotu ćwiczebnego w myśliwcu Su-22 z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak w rozmowie z PAP podkreślił, że loty samolotów Su-22 nie zostały wstrzymane. Pawlak»

Zamrożenie cen prądu i dopłaty do aut elektrycznych. Do Sejmu wpłynął projekt zmian ustawy

Zamrożenie cen prądu i dopłaty do aut elektrycznych. Do Sejmu wpłynął projekt zmian ustawy

2019-06-07

Projekt, wniesiony przez grupę posłów PiS zakłada, że ceny dla odbiorców z grupy taryfowej G, w tym gospodarstw domowych, mikro- i małych firm, szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów, oraz państwowych jednostek organizacyjnych nieposiadającymi osobowości prawnej (np. Lasów Państwowych) przez cały 2019 r. będą miały zamrożone ceny energii. Odbiorcy ci, za wyjątkiem gospodarstw domowych, będą musieli składać specjalne oświadczenie. Zgodnie z założeniem projektu, od 1 lipca»

Libia: Samoloty Haftara powtórnie zbombardowały lotnisko Trypolisu

2019-06-07

Celem działań Haftara jest obalenie rządu libijskiego uznanego w 2016 roku przez ONZ. Żadna z walczących stron nie poinformowała o następstwach nalotu. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia dotychczasowy bilans próby sił na lądzie, rozgrywającej się głównie na południowych peryferiach Trypolisu, to 607 zabitych i ponad 3 tys. rannych. Co najmniej 30 tys. mieszkańców zmuszonych było wskutek toczących się walk porzucić swe domy. Jeśli Haftar osiągnie cel i zdobędzie Trypolis, będzie miał praktycznie»

Via Carpatia jednym z głównych szlaków komunikacyjnych UE? Adamczyk: Jest poparcie wielu krajów

Via Carpatia jednym z głównych szlaków komunikacyjnych UE? Adamczyk: Jest poparcie wielu krajów

2019-06-06

W połowie kwietnia państwa popierające budowę Via Carpatia podpisały w Łańcucie (Podkarpackie) wspólny wniosek do Komisji Europejskiej o wpisanie tego szlaku do Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T. Chodzi o to, aby stał się on jednym z głównych europejskich szlaków transportowych. To jest nasz cel - aby Via Carpatia była jednym z głównych szlaków europejskich. Dzisiaj mam deklarację wielu ministrów transportu, że nasz kolejny postulat, dziś podniesiony w czasie Rady, zostanie poparty -»

Hiszpania: Vox porozumiał się z PP w sprawie przejęcia władzy w samorządach

2019-06-07

Jak poinformował rzecznik prasowy Vox Ivan Espinosa de los Monteros, podczas piątkowego spotkania obu ugrupowań porozumiano się w sprawie samorządowej współpracy. Dodał, że koalicja Vox i PP będzie wspólnie rządzić m.in. w Pozuelo de Alarcon oraz w Almerii. Espinosa de los Monteros zaznaczył, że zawarte porozumienie ułatwi też współpracę Vox i Partii Ludowej w innych samorządach, w których wspólnie mają większość, takich jak portowe miasto Algeciras oraz położone koło Almerii gminy miejskie Roquetas»

Gospodarka Indii rozwija się w zawrotnym tempie. PKB będzie rósł o 7,5 proc. rocznie

Gospodarka Indii rozwija się w zawrotnym tempie. PKB będzie rósł o 7,5 proc. rocznie

2019-06-07

Eksperci Banku Światowego przewidują, że Indie utrzymają najwyższy wzrost gospodarczy wśród krajów rozwijających się. Raport przewiduje wzrost PKB na poziomie 7,5 proc. w każdym z następnych trzech lat księgowych. W Indiach rok księgowy zaczyna się na początku kwietnia i trwa do końca marca. Na wzrost nie miały wpływu napięcia między Indiami i Pakistanem, które doprowadziły do powietrznej potyczki między krajami pod koniec lutego. Bank Światowy nie wyklucza jednak zmiany w prognozach, jeśli w kolejnych»