"Jestem przekonany, że sprzedaż Prosta Tower to jedna z tych transakcji, po zawarciu której obie strony mają powody do zadowolenia. CSAM Immobilien KAGstało się właścicielem budynku wyjątkowego. Unikalna bryła i fasada, kameralny układ pięter, pozwalający zaadresować ofertę do firm poszukujących mniejszych powierzchni oraz w końcu prestiżowa, niezwykle perspektywiczna lokalizacja sprawiają, że Prosta Tower to budynek jeden w swoim rodzaju. Jestem przekonany, iż wartość Prosta Tower będzie rosła wraz z rozwojem rejonu ronda Daszyńskiego, najgorętszego dziś miejsca na deweloperskiej mapie Warszawy" - powiedział Książek, cytowany w komunikacie.

"Równocześnie jednak, jako Marvipol zdecydowaliśmy się zrealizować atrakcyjny zysk na projekcie już na tym etapie, 5 lat od oddania budynku do użytkowania. Jesteśmy deweloperem bazującym na optymalnej rotacji kapitału i jego angażowaniu, wspólnie z unikalnym know-how Marvipol, w kolejne projekty deweloperskie. Pomnożony na realizacji projektu Prosta Tower kapitał chcemy przeznaczyć w pierwszym rzędzie na rozwój segmentu magazynowo-logistycznego Marvipol, stanowiącego już dziś ważną część naszego biznesu deweloperskiego" - kontynuował prezes.

Spółka szacuje, iż wpływy netto ze sprzedaży budynku, pomniejszone m.in. o spłatę udzielonego przez mBank, dla refinansowania kosztów budowy budynku, kredytu w kwocie 13,7 mln euro, wyniosą nie mniej niż 50 mln zł. Środki te zostaną wykorzystane przede wszystkim na wkład własny w projekty magazynowe, realizowane we współpracy z Panattoni Europe.

"Widzimy znaczący potencjał wzrostu wartości Marvipol S.A. w realizacji, we współpracy z Panattoni kolejnych, starannie wyselekcjonowanych projektów magazynowych. Obok już ukończonych projektów w rejonie węzła Konotopa pod Warszawą, realizujemy inwestycje w gminie Grodzisk Mazowiecki oraz finalizujemy prace nad uruchomieniem kolejnego przedsięwzięcia - w aglomeracji katowickiej. Chcemy iść za ciosem, korzystając z rosnącego popytu na powierzchnie magazynowe, w 2017 r. chcielibyśmy ruszyć z budową kolejnych wyjątkowych projektów magazynowych" - podsumował Książek.

Wcześniej Marvipol podał, że Prosta Tower (PT) - jego spółka zależna - zawarła z niemiecką Credit Suisse Asset Management Immobilien Kapitalanlagegesellschaft umowę sprzedaży budynku Prosta Tower w Warszawie za ostatecznie 26,8 mln euro.

Budynek biurowy Prosta Tower został oddany do użytku w I kw. 2011 r. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 6 084 m 2.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)