Marvipol oczekuje porozumienia ws. sprzedaży 2 proj. logistycznych do połowy br.Warszawa, 21.03.2017 (ISBnews) - Marvipol zakłada, że osiągnie porozumienie ws. sprzedaży dwóch projektów magazynowo-logistycznych w gm. Ożarów do połowy bieżącego roku, poinformował ISBnews członek zarządu odpowiedzialny za segment deweloperski Mariusz Poławski. Spółka zamierza konsekwentnie angażować się w segment magazynowo-logistyczny, w którym do tej pory zainwestowała ponad 80 mln zł.

"Obecnie, we współpracy z naszym partnerem strategicznym, Panattoni Europe, jesteśmy zaangażowani w budowę i komercjalizację 5 projektów magazynowo-logistycznych. Dwa z nich, zlokalizowane w gminie Ożarów, są już ukończone, obecnie prowadzimy rozmowy ws. ich sprzedaży. Zakładamy, iż powinny one zakończyć się zawarciem porozumienia z kupującym do końca I półrocza 2017 r. " - powiedział Poławski w rozmowie z ISBnews.

Trzy kolejne projekty, zlokalizowane na działce w gminie Grodzisk Mazowiecki, są w trakcie realizacji. Trwa budowa budynków w ramach pierwszej z grodziskich inwestycji, spółka pozyskała również finansowanie bankowe dla wszystkich trzech projektów, poinformował także.

"Realizujemy też projekt w aglomeracji śląskiej. Zawarliśmy również list intencyjny ws. kolejnego wspólnego z Panattoni projektu, zlokalizowanego w rejonie Krakowa" - przypomniał, nie zdradzając szczegółów tych inwestycji.

"Bardzo świadomie angażujemy się w ten segment i chcemy na nim budować drugą, atrakcyjną część biznesu deweloperskiego Grupy Marvipol. Do dzisiaj zainwestowaliśmy już w projekty logistyczne ponad 80 mln zł. Przy założeniu utrzymania koniunktury w segmencie magazynów gotowi jesteśmy w kolejnych latach co najmniej utrzymać dotychczasowy poziom działalności w tej części biznesu" - podsumował Poławski.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)