Tauron oczekuje szczegółów dot. zaangażowania PFR w Jaworzno III w kwietniuWarszawa, 05.04.2017 (ISBnews) - Tauron Polska Energia spodziewa się, że szczegóły zaangażowania finansowego Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) w wydzielaną spółkę odpowiedzialną za projekt Jaworzno III będą znane w kwietniu, poinformował prezes Filip Grzegorczyk.

"Mamy spółkę w zasadzie wydzieloną, wydzielenie jest na etapie rejestracji sądowej" - powiedział Grzegorczyk dziennikarzom w kuluarach Konferencji Energetycznej EuroPOWER.

"Niezależnie od tego, jesteśmy w bardzo zaawansowanych rozmowach z PFR. Sądzę, że już w kwietniu będą znane szczegóły finansowania przez PFR" - dodał prezes.

Podkreślił także, iż nie podlega dyskusji, że udział PFR będzie mniejszościowy.

W lutym prezes PFR Paweł Borys poinformował, że Polski Fundusz Rozwoju prowadzi wstępne rozmowy z Tauronem Polską Energią na temat finansowania Elektrowni Jaworzno III.

W październiku ub. roku Tauron Polska Energia poinformował, że chce w I połowie 2017 r. wydzielić do odrębnej spółki Elektrownię Jaworzno III i rozpoczął już rozmowy w sprawie pozyskania inwestora do projektu.

Tauron podał także w strategii, że zakłada realizację projektu budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III w nowej formule finansowania zakładającej wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i sprzedaż udziałów partnerom zewnętrznym, pod warunkiem objęcia przez nich pakietu niedającego kontroli.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)