"Na dziś nie plan wykupu pozostały akcji części uslugowo-handlowej Kopeksu. Zakładamy, że ta część działalności będzie kontynuowana jako podmiot na giełdzie" - powiedział Bendzera podczas konferencji prasowej.

Dodał, że kilka firm prowadzi due diligence przypisanej do tej części spółki Kopex-Przedsiębiorstwo Budowy Szybów (PBSz), jednak aktualnie Famur zakłada rozwijanie tego aktywa.

"Na dziś PBSz pozostaje w grupie. Jest cały czas aktywem do dezinwestycji, natomiast to zależy od tego, czy pojawią się na tyle atrakcyjne oferty, żeby w ogóle dały możliwość sfinalizowania takiej transakcji" – powiedział prezes.

Famur zakłada, że zakończy proces reorganizacji i optymalizacji w ramach integracji części maszynowej Kopeksu do końca 2017 r. Część usługowo-handlowa zostanie wydzielona.

Na początku grudnia 2016 r. TDJ sfinalizował umowę inwestycyjną z Krzysztofem Jędrzejewskim, na podstawie której przejął pośrednią kontrolę nad Kopeksem.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie.

>>> Czytaj też:  Z grupy Kopex odeszło już ok. 1,8 tys. osób. To nie koniec redukcji zatrudnienia