Nowe wytyczne w Biedronce. Będzie zakaz brania wolnego w piątki?

16 lutego 2018, 17:38 | Aktualizacja: 16.02.2018, 18:06
Tylko na Forsal.pl
Biedronka

Biedronkaźródło: ShutterStock

Biedronka jako pierwsza zaproponowała nocną zmianę w sklepach. I kiedy już się wydawało, że niczym nie zaskoczy swoich pracowników, kierownicy placówek otrzymali nowe wytyczne. Zgodnie z najnowszymi, mają zakaz udzielania pracownikom wolnego od pracy w piątki. Centrala Biedronki dementuje jednak te doniesienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (25)

  • iza(2018-04-30 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Fakt a kierownictwo w biedronkach wykorzystuję swoją posadę i ulatnia się w czasie pracy kiedy chcę.I to są dodatkowe ręce do pracy na sklepie.

    Odpowiedz
  • Beeqa(2018-02-20 09:18) Zgłoś naruszenie 20

    Wyzysk pracownikow pod kazdym wzgledem .Niech sobie taki derektor regionalny usoadzie na kasie i robi to co inni pracownicy nacsklepie a nie siedzi sobie w biurze i nic nie robi i za ludzo co zapiepszaja za 10 osob na raz zgarnia kase ze szok . to jest chore panstwo duzo osob soe na to nie zgodzi co w artykule na brak wolnych piatkow czy weekendow . tak samo jak z planowanie urlopow bedzie kłopot no spoko tylko ze jak ktos ma wykupione wakacje za duza kase to bedzie miec w ***** ich rygor moje zdanie .

    Odpowiedz
  • Mareks(2018-02-18 18:31) Zgłoś naruszenie 21

    Takie bzdury to tylko wymyśla Biedronka,nie ma tam już konkretnych menadzerów??? umiejacych zorganizować pracę, by przynajmniej większość była zadowolona?Kasa już przećmiła im mózgi.Obserwuję jak zachowują się klienci i zazwyczaj to oni prowokują ,nieprzyjemne sytuacje,przy okazji wydłuzając czas oczekiwania w kolejce.Jako klient potrawię zwrócic uwagę drugiemu klientowi na niewłaściwe zachowanie, w przeciwieństwie do kierownictwa sklepów,co moim skromnym zdaniem,często kwalifikuje się jako ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych.No ale coż....jak sieroty zostają kadrą kierowniczą a kodeks pracy widzieli na obrazku.

    Odpowiedz
  • hilda(2018-02-17 20:26) Zgłoś naruszenie 91

    to nie jest obóz pracy a my nie jesteśmy jeńcami po to jest kodeks pracy żeby takiego pracodawce postawić do pionu

    Odpowiedz
  • klient(2018-02-17 14:36) Zgłoś naruszenie 94

    dziękuję za ww. artykuł. Dostałem kolejny powód aby omijać ww. sieć szerokim łukiem.

    Odpowiedz
  • 997(2018-02-17 13:36) Zgłoś naruszenie 72

    dajcie spokoj co to za firma ta biedronka zal tam pracować jak takie rygory

    Odpowiedz
  • xD(2018-02-17 12:08) Zgłoś naruszenie 25

    gniję z robaków w biedronce

    Odpowiedz
  • pablobodek(2018-02-17 11:39) Zgłoś naruszenie 20

    "...jeżeli personel sklepu (głównie chodzi o kasjerów) będzie wykazywał się niską jakością obsługiwanego klienta". Czysto po polskiemu. Związkowiec też pracuje "na sklepie" - na dachu? Dekarz?

    Odpowiedz
  • Nie kupuje w biedronce(2018-02-17 08:23) Zgłoś naruszenie 283

    Skoro sklep tak podchodzi do pracownikow. Tylko zysk maksymalizacja coraz gorsze i mniejsze za coraz wiecej. Pracownikow tez za 50 Zl podwyzki 2 razy wieksza eksploatacja. Oby tak dalej a nie bedziecie mieli ani pracownikow ani klientow.

    Odpowiedz
  • oskarm(2018-02-17 03:44) Zgłoś naruszenie 123

    Nie znam się na PITach, więc podatnik info robi to za mnie. I dobrze, inaczej bym tego za nic nie rozliczył.

    Odpowiedz
  • Justyna(2018-02-17 03:40) Zgłoś naruszenie 026

    Kilka lat temu kupiłem płytę z programem podatnik info i od tej chwili od zawsze już rozliczam się przez ten program. Teraz już tylko wchodzę na stronkę i w kilka klików jestem rozliczona.

    Odpowiedz
  • Olo(2018-02-17 02:10) Zgłoś naruszenie 132

    A glowny zwiazkowiec walczyl o recznik dla psa

    Odpowiedz
  • Oko(2018-02-17 01:54) Zgłoś naruszenie 263

    "Dlatego dąży do zapewnienia w nich pełnej obsady, by klienci mogli kupić potrzebne produkty szybko i wygodnie." Szybko i wygodnie! W Biedronce? To chyba jakiś żart! Wiecznie kolejki do kasy na pół sklepu i burdel na półkach.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • asdf(2018-02-16 22:56) Zgłoś naruszenie 6629

    Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje w Niemczech, Austrii. Częściowe restrykcje mają Belgia, Francja, Grecja, Holandia, Luksemburg, Holandia i Węgry. Rząd musi upominać sieci które w taki prymitywny sposób chcą obejść ten zakaz i nie przejmować się bezmózgimi lemingami co nawet jak dostaną sztabkę złotą będą narzekać że im ciężko nieść.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kocio(2018-02-16 22:16) Zgłoś naruszenie 442

    Braku odpowiedniej ilości rąk do pracy na zmianie takimi zaleceniami nie przypudrują. Wystarczy porzadny sezon grypowy i pozamiatane. Ktoś coś o redukcji zatrudnienia w związku z zakazem handlu w niedzielę wieszczył?

    Odpowiedz
  • duda i kacperek sie cieszą(2018-02-16 21:24) Zgłoś naruszenie 6942

    Takie są skutki wprowadzania głupich przepisów o zakazie handlu w niedzielę. Po pracy w piętek i sobotę taka mamusia prześpi teraz całą niedzielę. I tyle się nacieszy dzieckiem jak i dziecko nią.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Terminator(2018-02-16 21:21) Zgłoś naruszenie 617

    Nowe wytyczne w Biedronce. Będzie zakaz brania wolnego w piątki?Nowoczesne niewolnictwo za 2000 PLN netto?Buhehe.

    Odpowiedz
  • oskarm(2018-02-16 19:41) Zgłoś naruszenie 044

    Polecam program podatnik info - nie dość, że rozliczyłem się w 5 minut, to jeszcze wysłałem deklarację przez internet

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz