NBP: Do Polski w kolejnych latach będzie przybywało 200-300 tys. Ukraińców rocznie

12 marca 2018, 12:05 | Aktualizacja: 12.03.2018, 12:07
Źródło:PAP
Białoruś

Białoruśźródło: ShutterStock

W horyzoncie projekcji NBP, czyli do końca 2020 r., na polski rynek pracy będzie najprawdopodobniej napływało 200-300 tys. Ukraińców rocznie - powiedział na konferencji prasowej Jacek Kotłowski, wicedyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • hehe(2018-03-13 09:27) Zgłoś naruszenie 150

    Władzuchna i koncerny zachodnie znalazły sposób na utrzymywanie niskich płac w Polsce.

    Odpowiedz
  • Visjoner(2018-03-13 05:33) Zgłoś naruszenie 31

    Do narzekających: Róbcie dzieci - problem się sam rozwiąże i jeszcze dostaniecie 500+. Macie przynajmniej po 2, 3 dzieci? - jak nie to nie marudzić!

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-12 23:19) Zgłoś naruszenie 20

    Chyba 2-3 mln. Ukrasów a nie 200000-300000!!!LoooooL!!!

    Odpowiedz
  • wkurzony(2018-03-12 17:37) Zgłoś naruszenie 222

    DO Trident TEN WASZ PIOTR TYMA PREZES ZWIAZKU UKRAINCOW ,NIE TAK DAWNO GROZIL POLSCE DRUGIM WOLYNIEM I CO TY NA TO MADRALO?

    Odpowiedz
  • miska ryżu(2018-03-12 16:25) Zgłoś naruszenie 240

    I co roku podwyżki minimalnej krajowej po 50zł brutto hahaha bantustan przez następne dziesięciolecia, bo po ukrainitach maja ponoć być Nepalczycy i Bangladesz lol

    Odpowiedz
  • cootoo(2018-03-12 15:50) Zgłoś naruszenie 877

    tyle powinno wracać Polaków z zachodu! żadnych obcokrajowców!

    Odpowiedz
  • ehhh(2018-03-12 15:49) Zgłoś naruszenie 625

    masakra....

    Odpowiedz
  • Darek(2018-03-12 15:43) Zgłoś naruszenie 128

    Czy na pewno jest 1mln? Bo wg Ukraińskich statystyk 500 000. Czy brane jest pod uwagę że większość Ukraińców jest tylko przez pół roku w Polsce, wiec 1mln w Polsce w ciągu roku oznacza 500 000 będących jednocześnie?

    Odpowiedz
  • wkurzony(2018-03-12 14:13) Zgłoś naruszenie 416

    DO DR.TUX.JA TEZ JESTEM DO UKRAINCOW BARDZO POZYTYWNIE NASTAWIONY,AZ MI SIE SAM NOZ W KIESZENI OTWIERA,NIECH SIE UKRY MODLA ,ZEBYM NIGDY NIE ZOSTAL PREZYDENTEM POLSKI,BO JAK ZOSTANE TO POLSKA BEDZIE KRAJEM WOLNYM OD UKRAINSKIEJ ZARAZY,A NA GRANICY Z UKRAINA BEDZIE STAL MUR 10 METROW WYSOKOSCI A JAK KTORY BANDEROWIEC ZDOLA GO PRZESKOCZYC TO NA MIEJSCU DOSTANIE KULKE

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • analityk(2018-03-12 13:49) Zgłoś naruszenie 552

    Dr Tux, żeby ratować ZUS prze Ukraińców to musi najpierw być ściągana od nich składka ZUS a nie na czarno i podstołem płacone. Kwaterunek i wyżywienie też wchodzi w podstawę ozusowania

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • podatnik pracownik(2018-03-12 13:45) Zgłoś naruszenie 253

    tego pana zwolnic. Jak ktoś od analiz może rzucać z czachy cyframi rzędu 200 czy 300 tysiecy lub twierdzić, że być może w 2016 lub 2017 było apogeum. Analiza danych okresów wykonanych jest z dokladnością do 1 człowieka w danym okresie, a planowanie nie może mieć rozrzutu typu" albo albo" 50%. Zwolnic i dać stanowisko specjaliście. po drugie co wicedyrektor planuje z Ukraińcami w przypadku zmiany trendu na rynku?

    Odpowiedz
  • Jacek(2018-03-12 13:15) Zgłoś naruszenie 310

    Rozumiem że UE w ramach solidarności zgodzi się na ich relokacje .....

    Odpowiedz
  • sid(2018-03-12 13:13) Zgłoś naruszenie 924

    a co na to ONR,OWP i inne organizacje skrajnej prawicy czy powstaną z kolan czy ogranicza się do wypowiedzi swojego rzecznika haha

    Odpowiedz
  • wkurzony(2018-03-12 12:52) Zgłoś naruszenie 4612

    WPUSZCZA SIE DO POLSKI WROGICH POLSCE LUDZI,CZYLI ZA KILKA LAT MOZE NIE BYC POLSKI A WSZYSTKO PRZEZ POLITYKOW KTORZY POWINNI SWINIE OBCHODZIC

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • okradanie Polaków(2018-03-12 12:31) Zgłoś naruszenie 5417

    To jest ilość ludności zamieszkującej np. Radom, Białystok lub Lublin. Teraz w Polsce legalnie i nie legalnie pracuje ok. 2 mln Ukraińców. Polaków zarejestrowanych w biurach pracy jest ponad 1 mln 200 tyś. ( dane z lutego). Za Granicą przebywa ponad kilka mln Polaków, jak maja wrócić do Kraju i zarabiać godziwie, jeżeli wpompowuje się na rynek pracy Ukraińców, którzy odbierają miejsca pracy i zaniżają zarobki?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz