Polska budowlanka cierpi na niedobór pracowników. Hossa inwestycyjna pogłębi problem

17 marca 2018, 15:13
Źródło:PAP
praca pracownik budowa

praca pracownik budowaźródło: ShutterStock

Rząd powinien szybko skorygować bariery dla pracowników zza granicy - powiedział PAP dyrektor generalny HRE Think Tank Michał Cebula. Jego zdaniem jesteśmy przed szczytem hossy inwestycyjnej, a już brakuje ludzi na budowach.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • over seas(2018-03-19 01:11) Zgłoś naruszenie 01

    Czy ten człowiek ma pojęcie, że Polacy budują w UK i USA od NYC przez Chicago do Denver. Zagadka dla Pana z HRE: dlaczego nie chcą pracować i budować w Polsce? Może pora coś zrobić żeby mieli po co przyjechać do Polski.

    Odpowiedz
  • Por(2018-03-19 00:59) Zgłoś naruszenie 01

    Polacy należy zgłaszać do PIP i Służby Granicznej nielegalnych pracujących bo każdy taki przypadek to utrata pracy dla Polaka i zaniżanie wynagrodzeń.

    Odpowiedz
  • przyjechał na sowieckim tanku?(2018-03-19 00:54) Zgłoś naruszenie 01

    Cebula z tanku to chce by Polacy cały czas byli dziadami, nie daje nam zarobić, może Cebula z tanku sprowadzi lekarzy bo ja budowlaniec muszę czekać 2 miesiące do specjalisty!

    Odpowiedz
  • mucias gracias(2018-03-18 08:14) Zgłoś naruszenie 41

    Pracodawcy nie nadążają za zmianami w gospodarce i rynku pracy i pracownicy odchodzą,podobnie jak ja,wolę robić instalację na czarno za dwa razy większą kasę i co drugi dzień mieć wolne.

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-03-17 21:01) Zgłoś naruszenie 31

    Politycy, a nie przedsiębiorcy, muszą decydować o tak poważnych transferach ludnościowych.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-17 20:39) Zgłoś naruszenie 76

    Polska budowlanka cierpi na niedobór pracowników. Hossa inwestycyjna pogłębi problem. No to sprowadzimy miliony niewolników z Bangladeszu, Wietnamu, Indii, Sri Lanki, Filipin!!!Chętnych nie brak a ktoś musi robić tak jak na Zachodzie na obfity socjal dla obywateli!!!LooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wkurzony(2018-03-17 19:31) Zgłoś naruszenie 105

    JAKI KLOPOT,SPROWADZI SIE JESZCZE WIECEJ PRZEKLETYCH BANDEROWCOW I PO KLOPOCIE

    Odpowiedz
  • takie życie(2018-03-17 18:08) Zgłoś naruszenie 322

    Wystarczy dobrze i godnie zapłacić a znajda sie chętni do zawodu, ktorego status społeczny jest niski .Tu ten status musi być w pieniądzu

    Odpowiedz
  • .(2018-03-17 17:16) Zgłoś naruszenie 142

    Wzrosną ceny u podwykonawców, więc będzie się budować to co trzeba, a nie byleby inwestować. Przeinwestowanie zawsze było główną przyczyną kryzysów ekonomicznych, niezależnie czy chodziło o giełdę czy kredyty hipoteczne. W zdrowej gospodarce nigdy nie brakuje rąk do pracy, jeśli ktoś mówi, że jest inaczej, niech poszuka choroby w płacy za pracę, a nie w braku otwarcia granic dla parobków ukraińskich 10 zł na godzinę.

    Odpowiedz
  • u(2018-03-17 15:45) Zgłoś naruszenie 431

    buduje sie za duzo na kredyt

    Odpowiedz
  • Pit12(2018-03-17 15:28) Zgłoś naruszenie 155

    Zebranie dzisiaj kompetentnej ekipy do małej budowy (dom jednorodzinny, bliźniak) jest w praktyce niemożliwe. Najlepszych kontraktują wykonawcy biurowców i lepszych budynków wielorodzinnych, poza nimi nie ma już wykonawców z rzetelną wiedzą i praktyką. Sami do tego doprowadziliśmy obniżając stawki gdzie się da. Obecnie ci którzy potrafią i pozostali na budowach jw. nie zejdą do popularnych stawek bo jest ich tak mało że mogą tak robić. Własna mała budowa? Kamikaze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz