Ukraińcy nie chcą mieszkać w Polsce. Zarabiają i wywożą oszczędności na Wschód

21 marca 2018, 10:51
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Ukraińcy o pracy w Polsce

Ukraińcy o pracy w Polsceźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zdecydowana większość Ukraińców przyjeżdża do nas na krótko, nawet po kilka razy i głównie po to, żeby zarobić i wywieźć oszczędności do swojego kraju – wynika z najnowszego raportu Personnel Service Barometr Imigracji Zarobkowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (46)

  • IMHO(2018-03-21 16:10) Zgłoś naruszenie 5413

    Co w tym dziwnego? Ceny i koszty utrzymania są w Polsce wyższe niż w Niemczech, a wynagrodzenia trzy razy niższe.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ciekawe(2018-03-21 11:12) Zgłoś naruszenie 475

    Niemniej Ukraincy chetnie zostaja w Niemczech, Uk itp. Ciekawe czemu ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ......(2018-03-21 10:59) Zgłoś naruszenie 4238

    Jak to mówi sklepowa w sklepie obok ,,lepiej milion ukraińców niż milion tamtych".Każdy wie o kogo chodzi.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Gość(2018-03-21 11:46) Zgłoś naruszenie 3231

    To dobrze że Ukraińcy wracają do swojej ojczyzny i tam transferują swoje oszczędności. Polska musi się liczyć z falą powrotów swoich rodaków , którzy przed laty wyjechali do pracy. Wygląda na to że już w niedługim czasie w Europie będziemy mieli do czynienie z chaosem , jakiego nie było od wojny.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • niestety(2018-03-21 14:27) Zgłoś naruszenie 308

    A kto by chciał mieszkać w Polsce? Polacy, którzy się w tym kraju urodzili masowo emigrują , a co dopiero Ukraińcy. Przed konfliktem Ukraińcy bardzo chętnie emigrowali do Rosji, teraz młodzież myśli o Kanadzie, pracownicy chętnie pozostają w Niemczech czy UK. Pewna młoda studentka stomatologii , która w wakacje pracowała w sklepie ( zarabiała sobie na futro), mówiła, że sporo jej znajomych z kierunku jest w Kanadzie i b im tam się podoba. Natomiast ona o pozostaniu w PL nawet nie myślała, bo jak powiedziała , że jak się zmienia, to powinno być na plus, a w Polsce od 2 lat wszystko drożeje w mgnieniu oka, ceny idą w górę i jeszcze rok temu , jej zdaniem było w mirę, a teraz zupełnie nieciekawie się porobiło. a więc nie ma co się martwić, jeśli i pozostanie trochę Ukraińców w Polsce, to nie będą to osoby wykształcone i pracowite,.

    Odpowiedz
  • bkb2(2018-03-21 12:20) Zgłoś naruszenie 1912

    Dlaczego te artykuły nie powołują się na źródła. Przecież nie jest to na podstawie rozmowy z kilkoma żulami spod budy z piwem ?

    Odpowiedz
  • Pragmatyk(2018-03-21 13:06) Zgłoś naruszenie 187

    Sa po to zeby ciezko pracowac i jak sie zestarzeja to wio spowrotem do swojego kraju , to najlepszy dla nas deal .Zaoszczedzimy na sluzbie zdrowia i emeryturach . W zadnym wypadku nie dawac im obywatelstwa i bezwarunkowego stalego pobytu .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Antek(2018-03-21 18:31) Zgłoś naruszenie 157

    Mogą ze sobą zabrać Kaczyńskiego i jego kościół smolenski:).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sid(2018-03-21 18:41) Zgłoś naruszenie 152

    przy takich cenach i kosztach życia jak w Polsce,,,,,myślą

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tt(2018-03-21 12:25) Zgłoś naruszenie 148

    no i bardzo dobrze ,ze wyworza , potrzebujemy bufora do rosji, dzieki temu ukraina sie wzmocni, my zyskujemy sile robocza, oni moze dzieki tej kasie sie nie rozpadna

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Heh(2018-03-21 16:54) Zgłoś naruszenie 120

    To prawda że Polska to trudny kraj do życia ale Ukraina jeszcze trudniejszy. Jak ktoś jest przyzwyczajony do bardzo trudnych warunków to trudne warunki są dla niego warunkami lepszymi :-P

    Odpowiedz
  • Olekke(2018-03-21 12:12) Zgłoś naruszenie 1112

    I dobrze. Polacy-gospodarze tego nie chcą!

    Odpowiedz
  • transfer(2018-03-21 13:02) Zgłoś naruszenie 103

    Wywóz środków finansowych ogranicza rozwój gospodarki, bo środki z którego się wywodzą nie uczestniczą w wymianie dóbr i usług tylko trafiają do innego niezależnego obiegu, dodatkowo nie należącego do UE. Mniejszym złem by było gdyby środki zostawały w Polsce (lub UE) a wywożone wyłącznie zakupione za nie produkty, najlepiej made in Poland.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Heh(2018-03-21 15:02) Zgłoś naruszenie 92

    Polacy też myśleli ,że nie zostaną za granicą ale się przyzwyczaili do obcych warunków. Myślę ,że przy rozwoju Polski gdzie jesteśmy 15 lat za Koreą południową Ukraińcy tu zostaną, bo się przyzwyczają mimo ,że nie chcą teraz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-21 19:22) Zgłoś naruszenie 86

    Po 6 mieś. legalnego pobytu w Polsce ponad 50% banderowców pracuje w Polsce na czarno i chowa swoje zarobki w skarpetkach tak jak obywatele Chin i Wietnamu!!!To taki wschodni styl!!!🤣😂

    Odpowiedz
  • Ehhj(2018-03-21 12:10) Zgłoś naruszenie 715

    Kolejni rozkradają Polskę! Stop!

    Odpowiedz
  • Links17(2018-03-21 19:03) Zgłoś naruszenie 70

    Na podstawie przedstawionej grafiki Polacy to jednak cieniasy! Ukraińcom spoko wystarcza na utrzymanie w obcym kraju 200-500 zł. na miesiąc a u nas wszyscy mają dniówkę przynajmniej 100-150 zł. i w znacznej części nie dają rady???? ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jjj(2018-03-22 00:12) Zgłoś naruszenie 66

    Wolę zarobić w Polsce 1000 EURO niż u Helmuta 4000 EURO. Jestem tu u SIEBIE. Jeździłem do pracy do Niemiec gdy tam zarabiało się 50 razy więcej niż w Polsce i nigdy nie chciałem tam zostać. Życie tam nie ma sensu, zamieniasz je na pieniądze i bezsensowne gadżety.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Heh(2018-03-21 15:03) Zgłoś naruszenie 53

    Polacy też myśleli ,że nie zostaną za granicą ale się przyzwyczaili do obcych warunków. Myślę ,że przy rozwoju Polski gdzie jesteśmy 15 lat za Koreą południową Ukraińcy tu zostaną, bo się przyzwyczają mimo ,że nie chcą teraz.y

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz