Wielton analizuje rynki UK, Hiszpanii, Skandynawii m.in. pod kątem przejęćWarszawa, 28.03.2018 (ISBnews) - Wielton jest zainteresowany rynkami w Europie, na których jego obecność jest niewielka - analizuje takie rynki ,jak Wielka Brytania, Skandynawia, Hiszpania czy Czechy i Słowacja pod kątem wzmocnienia sprzedaży i ewentualnych akwizycji, poinformował ISBnews prezes Mariusz Golec.

"Jest kilka rynków, gdzie nie jesteśmy obecni. To Hiszpania, Wielka Brytania, Skandynawia oraz Czechy i Słowacja. Analizujemy te rynki pod różnymi kątami, takimi jak wzmocnienie sprzedaży lub przejęcia. Jesteśmy zainteresowani wzrostem w całej Europie. Jak pokazały wyniki za 2017 r., jesteśmy też firmą bardzo zdrową finansowo i gotową na nowe wyzwania" - powiedział ISBnews Golec.

Wielton w 2017 r. kupił 80% udziałów niemieckiej spółki Langendorf oraz sfinalizował przejęcie francuskiej spółki Fruehauf SAS.

"Jednocześnie wdrożyliśmy procesy konsolidacyjne i integracyjne, a równolegle zrealizowaliśmy szereg inwestycji w obszarze automatyzacji i robotyzacji produkcji. Przy tak dużej dynamice nieodzowne są zmiany funkcjonalne. Dlatego w 2017 roku rozpoczęliśmy wdrażanie nowoczesnego modelu zarządzania w całej organizacji, który istotnie przyspieszy integracje wszystkich spółek w grupie" - podsumował Golec.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r.

Daniel Gąsiorowski

(ISBnews)