Rekordowe podwyżki dla żołnierzy. Zyskają po 656 zł

13 września 2018, 15:40 | Aktualizacja: 03.10.2018, 11:18
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Wojsko

Wojskoźródło: ShutterStock

Od stycznia przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego wyniesie 5530 zł brutto. Kwotę oficjalnie potwierdziło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (84)

  • Ż.W.P.(2020-01-16 16:47) Zgłoś naruszenie 10

    Poza domem jestem 7 miesięcy w roku, ja nie pracuje ... ja służę ... Wykonuje rozkazy (które nie należą do najlżejszych) z godnością . Jeżeli myślisz że jest tak dobrze w wojsku i dużo się zarabia to serdecznie zapraszamy . Zgłoś się do WKU, może sobie "poprawisz" życie prywatne i zawodowe .

    Odpowiedz
  • raz(2019-01-23 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Strażnik to służba mundurowa to wymysł miast do odciążenia policji aby wlepiali mandaty właścicielą psów za nie posprzątane kupy

    Odpowiedz
  • Xxxx(2019-01-13 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    Normalnie kpina z tymi zarobkami...Ja się pytam za co??? Za nic nie robienie... w Polsce żołnierz kombinuje żeby tylko na zwolnieniach przesiedziec...jakby przyszło do obrony kraju połowa by się pochwała...aż żal patrzeć co się dzieje w naszym kraju i to za nasze ciężko zarobione pieniądze!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BADWAY(2019-01-02 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    Banda nierobów to ci którzy tak negatywnie sie wypowiadają z orzeczoną kat D. Żeby w życiu **** nie być trzeba najpierw wojsko przeżyć!!!!

    Odpowiedz
  • Szwej (2018-12-30 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    3 latka do emerytury. Pozdro 600

    Odpowiedz
  • Ja(2018-12-05 12:55) Zgłoś naruszenie 10

    Najgłośniej tutaj narzekają osoby które mają dwie lewe ręce i pracują w gownianej firmie za czapkę drobnych. Skoro taki dobrobyt w wojsku i nic się nie robi to zapraszam..... najprościej usiąść za ekranem kompa i krytykować a jak przychodzi co do czego to siedzi cicho żeby to z jego gownianego stołka nie zepchneli bo co on będzie robił jak nic nie umie i jest leniwy..... madrale co wszystko wiedzą i umieją na wszystkim się znają tylko z ich kwalifikacjami pracy dla nich nie ma ....jak Ferdek kiepski to ten sam typ.

    Odpowiedz
  • chorąży podchorąży Bartek(2018-11-03 18:29) Zgłoś naruszenie 20

    Młodzi nie są roszczeniowi tylko wychowani w kapitalizmie i znają wartość swoją oraz czasu w przeciwieństwie do komunistycznego pokolenia oficerów.

    Odpowiedz
  • S.K.(2018-09-22 17:33) Zgłoś naruszenie 30

    Podwyżki to jedno, ale potrzebna jest zmiana systemu finasowania indywidualnego zołnierza - tak, aby ten co utrzymuje sprawniść fizyczną, ten co posługuje się jezykami, ten co jest dobrym strzelcem, ten co jest specjalistą faktycznym, a na papierze to powinen zarobić prawie drugą pencję - wniosek, pensja nie powinna być wyższa, ale niższa, jednocześnie dla tych zaangazowanych możliwośc zarobienia dwa razy wiecej od tych słabych. Za zwolnienia lekarskie żołnierzowi powinno być potącane nie 20 a 50%, jednoczesie Dowódca na wniosek przełożonego zołnierza mógłby przyznać premię utraconą w wyniku zwolenina - dla tych co i tak odrabiają to co musieli odleżeć będac chorymi! Dla leni i kombinatorów tylko 50% - jak zarobiłby najniższą krajową to zmieniłby podejscie do służby wojskowej itd, itd. Są sposoby tylko nie wolno się bać! - jak to nie będzie natychmiast wyprostowane to niedługo armia będzie faktycznie wydmuszką ,której żadne promocje nie pomogą. Takie jest moje zdanie - zdanie czynnego zołnierza.

    Odpowiedz
  • MarianoI(2018-09-18 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Gazprom działa, najpierw liga mistrzów, potem mundial teraz piłka ręczna. Są okazje, żeby ugościć decydentów UE

    Odpowiedz
  • sb(2018-09-18 10:07) Zgłoś naruszenie 01

    Mariusz, wracaj do MSWiA

    Odpowiedz
  • mmm(2018-09-17 22:31) Zgłoś naruszenie 136

    po co czekać do konfliktu teraz narzekają na wojsko a w razie klęski żywiołowej kto pomaga, kto ratuje wojsko

    Odpowiedz
  • Irokez(2018-09-17 20:39) Zgłoś naruszenie 56

    Bezdennie zły pomysł żeby tak dzielić służby, proste pytanie, w czym strażak, policjant czy strażnik jest gorszy od swojego kolegi w wojskowym mundurze?, to kolejna wyższa podwyżka dla Wojska, po prostu bez komentarza.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Żołnierz(2018-09-17 17:53) Zgłoś naruszenie 436

    Nierób to był twój ojciec że cię nie wychował baranie i nie nauczył szacunku

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pawel(2018-09-17 13:04) Zgłoś naruszenie 7026

    A niech mają, należy im się, mam sąsiada żołnierza, więcej go nie ma niż jest, to poligon to cwiczenia to przygotowanie do misji, to misja, a idz pan w pi...du z taką robotą

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak Polakowi zawsze zazdrości(2018-09-17 08:10) Zgłoś naruszenie 4115

    Komentarze obrażające Żołnierza Wojska Polskiego oraz kraj w którym służy piękna sprawa dla wielu Ale koszulkę Polska Walcząca kupiona na rynku na klacie jest bo patriota jeden z drugim. Gratulacje dla wszystkich.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Butus(2018-09-17 07:25) Zgłoś naruszenie 2516

    Dobrze się oskarża i płacze czemu nie ja dostanę tylko wojsko. Dobrze się piszę ale jak nie zna się tego od środka. Najwięcej problemów mają państwo którzy trzęsą się na samą myśl o mundurze, o paru nocach na Warcie z bronią albo na poligonie pod gołym niebem nie wspominam. Były czasy że wymagań nie było no może dwa trzeba mieć dwa jądra i nie mieć platfusa. Teraz jest inaczej. Ale dalej dla zdrowych ludzi na ciele i umyśle to nie problem. Droga wolna

    Odpowiedz
  • eMTe(2018-09-16 20:58) Zgłoś naruszenie 8124

    Szczekacie na żołnierzy a ciekawe kogo będziecie prosić o pomoc w razie konfliktu zbrojnego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Strażak Sam(2018-09-16 20:48) Zgłoś naruszenie 13642

    Zawsze najwięksi przeciwnicy Wojska są ci co go unikali, łatwo się wypowiada jak się w tym nie siedzi. Wszędzie są grupy ludzi, żołnierzy którzy się nie przesilają. Było, Jest i tak Będzie! Więc jeśli krytykujecie wojsko, to krytykujcie Policję, Straż Pożarną, Górników, Lekarzy itp itd bo oni też działają jak już muszą. Pozdrawiam zazdrośników i kozaków zza klawiatury.

    Odpowiedz
  • Osa(2018-09-16 20:38) Zgłoś naruszenie 89

    Panowie generałowiegdy służyli nic nie wspominali o premiowaniu najlepszych gdy przychodził bczas podwyżek. Na szczęście już ich nie ma. A jeśli mowa o podwyżkach to we wszystkich służbach mundurowych nie jest różowo.

    Odpowiedz
  • Wieki(2018-09-16 20:25) Zgłoś naruszenie 284

    Tak premie dla najlepszych tak jak teraz jest z nagrodami na baterii w pierwszej kolejności oficer a reszta jak może zostanie to podoficerowie no i niestety zabrakło dla szeregowych

    Odpowiedz