Emerytury stażowe wejdą jednak w życie? "Musi być rozwiązany problem prawie miliona osób"

20 sierpnia 2019, 09:31 | Aktualizacja: 20.08.2019, 09:55
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowie

KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Związkowcy domagają się emerytur bez względu na wiek dla osób z najdłuższym stażem pracy. Mają poparcie Andrzeja Dudy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (70)

  • Ech...(2019-08-20 12:38) Zgłoś naruszenie 485

    "bowiem po tylu latach opłacania składek mają już zgromadzony odpowiedni kapitał na starość" ha, ha, ha, ha.....:-))

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pawel(2019-08-20 13:06) Zgłoś naruszenie 1495

    A co ma Konfederacja PRACODAWCOW Lewiatan do tego?To sprawa miedzy obywatelami-pracownikami a rzadem.Bizmesmetom wara od tego!!!!

    Odpowiedz
  • ben(2019-08-20 14:11) Zgłoś naruszenie 910

    Prezydent "pomoże", rozumiem z własnej kieszeni?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rk(2019-08-20 16:44) Zgłoś naruszenie 922

    Dlaczego nie możemy przejść na emeryturę po 25 latach pracy? Tak jak policja i wojsko?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • oaza(2019-08-20 17:20) Zgłoś naruszenie 624

    Myślę że wcześniejsza emerytura dla żołnierzy jest jak najbardziej słuszna ale tylko dla tych, którzy byli na różnych misjach, czy też faktycznie mieli kontakt z polem walki. Natomiast pozostałych należy jak najszybciej wyłączyć z tego programu, gdyż dla nich taka "nagroda" nie ma żadnego logicznego uzasadnienie. Jest to po prostu niesprawiedliwe względem innych osób pracujących, choćby lekarzy czy każdej innej grupy zawodowej bardziej wyeksponowanej na stres.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A(2019-08-20 18:31) Zgłoś naruszenie 1462

    Spokojnie walczymy o sprawiedliwość 35 i 40 to żadna łaska skoro inni dostają ten przywilej po 20 Czas najwyższy dosyć czekania i odwlekania!!!

    Odpowiedz
  • E(2019-08-20 18:36) Zgłoś naruszenie 1361

    Dosyć pracy do śmierci lub zawału Niech każdy przepracują 35 kobiety i 40 mężczyźni A emerytury bęndą godne i zasłużone . Nie wiek A staż

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jarek(2019-08-20 18:43) Zgłoś naruszenie 1164

    Dlaczego odwlekacie wprowadzenia emerytur stażowych? Po wyborach zn9w b3dzie cisza? Teraz albo nigdy ileż możemy czekać!!!

    Odpowiedz
  • krakusse(2019-08-20 19:00) Zgłoś naruszenie 327

    kolejny etap państwa socjalnego...

    Odpowiedz
  • Szymon(2019-08-20 19:20) Zgłoś naruszenie 1041

    35 I 40to nasz przywilej dosyc odwlekania tego co nam się należy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • miro(2019-08-20 20:22) Zgłoś naruszenie 1281

    Emerytury za staż pracy powinny obowiązywać ,dość pracy do śmierci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2019-08-20 20:30) Zgłoś naruszenie 881

    Jak nie wejdzie ustawa przed wyborami to baj baj z oddaniem głosu.

    Odpowiedz
  • A(2019-08-20 20:36) Zgłoś naruszenie 800

    Muszą na zapewnić i ogłosić przed wyborami. Myślimy wiedzieć na kogo głosować A obiecanki to już niewieżymy. Czekamy na konkrety

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Alek18(2019-08-20 20:59) Zgłoś naruszenie 710

    Te wszystkie 500plus, mamy plus, inne plus, plus wszystkie zasilki dla zawsze slusznie potrzebujacych plus, emerytury stazowe i inne (plus) to jest socjalizm plus, ktory w koncu doprowadzi nas do Wenezueli (tez plus).

    Odpowiedz
  • JK34(2019-08-20 21:11) Zgłoś naruszenie 280

    Dobrym pomysłem, na który nawet ja wpadłem to jest: po określonej ilości składek, pracownik nie musi już ich płacić przez co ma więcej pieniędzy z wypłaty. Większe zarobki, większa motywacja by zostać na rynku pracy. A emerytura jak tylko będzie chciał przejść.

    Odpowiedz
  • gosc(2019-08-20 21:35) Zgłoś naruszenie 720

    Zaraz mnie szlak trafi!!!! Przecieź moźna zrobic tak jak przy 60 ciu WYBÓR ALBO SIĘ IDZIE ALBO PRACUJE DALEJ

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2019-08-21 02:51) Zgłoś naruszenie 670

    Jeżeli ten projekt miał wejść w życie 1stycznia 2018roku a nie wszedł to po co znowu obiecać i nas robić w konia. Trzeba działać i to już. Mam 47 lat pracy i jak to ma wejść w życie w 2021 roku to daremne żale próżny trud... Dziękuję za taką łaskę.

    Odpowiedz
  • E(2019-08-21 09:33) Zgłoś naruszenie 780

    Dlaczego związki w mediach głośno i wyraźnie nic nie mówią. Chcemy to usłyszeć!!!

    Odpowiedz
  • 42 i pół(2019-08-21 11:14) Zgłoś naruszenie 34

    Juzz nie wliczajcie tych bez skladkowych Przezyjemy Dzieci dorosle.

    Odpowiedz
  • 37 lat składkowych/57 lat życia(2019-08-21 17:20) Zgłoś naruszenie 921

    Kiedy wreszcie będą emerytury stażowe. Człowiek tyra jak wół już mam 37 lat składkowych mając 57 lat, choruję jak każdy w tym wieku. Nie mogę dostać emerytury bo przecież muszę zabezpieczyć koleżance 500+ a średnia w jej rodzinie wynosi 11.000 zł (jedenaście tyś.) na osobę miesięcznie. Nie dorzynajcie nas - chcemy trochę odetchnąć i pożyć bez wypracowywania kasy dla innych, jak to jest w tej chwili.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz