Dlaczego w Polsce zwolennik państwa dobrobytu uchodzi za komunistę? [OPINIA]

15 lutego 2020, 08:30 | Aktualizacja: 15.02.2020, 09:36
Źródło:MAGAZYN DGP
Polityka

Politykaźródło: ShutterStock

Młodzi polscy lewicowcy uznawani są za rozkapryszone dzieci, które nie mają pojęcia o życiu, bo nie pamiętają PRL. Ja pamiętam, a myślę z grubsza to samo, co oni. Dla mnie głos młodej lewicy to hasła umiarkowanej socjaldemokracji. Wiem – nie jestem w moim pokoleniu, pokoleniu Solidarności, wyjątkiem, ale też nie jestem w większości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • qwerty(2020-02-15 09:03) Zgłoś naruszenie 3014

    Polska jest krajem zdemolowanym przez podatkowy i biurokratyczny ucisk. Postulowanie ZWIĘKSZENIA tych patologii (w imię mitycznego "państwa dobrobytu" - chyba dobrobytu hien przy korycie) to jakaś aberracja.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PK(2020-02-15 08:58) Zgłoś naruszenie 2410

    Chyba artykuł jest o jakimś innym kraju... Polska - kraj gdzie prawica ma pomysły rodem ze wspomnianego PRL-u jest porównywany do Stanów, gdzie wolność i poszanowanie prywatności jest nie osiagalna w krajach europejskich. Polska gdzie prawica z lewicą targuje się na pomysły socjalne i ma każdy z polityków ma gdzieś własność prywatną?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obserwator(2020-02-15 10:20) Zgłoś naruszenie 196

    Jak ktoś chce 80% podatków dla swoich obywateli to jest komunistą. Dobrobytu ludzi nie buduje się okradając ich .

    Odpowiedz
  • M5an(2020-02-15 09:41) Zgłoś naruszenie 196

    Jak chcesz pomagać ludiom to idź i to rób, wymyśl coś dobrego dla nich-za darmo,może za pieniądze-twoja wola. idź i popraw świat. Ale nie mas prawa przykładać lufy do skroni i zmuszać nikogo do niczego pod groźbą utraty życia, a tym jest "lewicowa polityka" bo w każdej formie wymaga użycia państwa, a państwo to przymus. Każdy przymus jest ostatecznie sankcjonowany przemocą. Jesteś niemoralny bo chcesz ludzi terorryzować by popierali to czego ty chcesz, i dlatego pełnoprawnie można nazwać cię komunistą. Tylko że komuniści mówili to wprost bo nie oszukiwali samych siebie

    Odpowiedz
  • Taaaa(2020-02-15 08:58) Zgłoś naruszenie 132

    Laurka dla cwaniaków.

    Odpowiedz
  • logiczny(2020-02-15 14:35) Zgłoś naruszenie 134

    Komunistyczne idee jakoś do tej pory nie stworzyły nawet normalnego kraju a co dopiero kraj dobrobytu;)))

    Odpowiedz
  • Hrhehe(2020-02-15 09:13) Zgłoś naruszenie 115

    Brzmi jak tęsknota za Polską panów i chłopów pańszczyźnianych..

    Odpowiedz
  • Terminator(2020-02-15 12:33) Zgłoś naruszenie 1110

    Lepiej państwa dobrobytu niż rozkradane państwo mafijne tak jak do niedawna!!! Pamiętacie: pieniędzy nie ma i nie będzie..... ale tyko dla zwykłych obywateli!!! LoooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • vivid(2020-02-15 10:33) Zgłoś naruszenie 118

    Dlaczego tzw. neoliberałów posądza się o niecne zamiary. Autor nie zgłębił dostatecznie ani Hayka ani Fridmana. Przecież głównym celem każdego z nich jest dobrobut, pełne zatrudnienie i co ważne wolność jednostki. Nie śmiałbym radzić autorowi, gdzież bym śmiał, ale trzeba wrócić do źródeł literaturowych.

    Odpowiedz
  • Arkos(2020-02-15 13:00) Zgłoś naruszenie 106

    Co za bełkot. Gdzie to prawicowe społeczeństwo które notorycznie w swojej głupocie wybiera do władzy to czerwone lewicowe plugastwo które tylko niszczy i zdziera z obywateli ile tylko może w imię ponoć budowy dobrobytu. Bogactwo nie buduje się socjalistyczno-lewicowymi mrzonkami tylko ciężką i wytrwała pracą. Ale w lewicowej Polsce to na piedestał wystawia się wszelkiego rodzaju nierobów i meneli a tych którzy ciężko pracują obciąża się tylko wszelkim domiarami w postaci podatków, akcyz, inflacji itp. działaniami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Daro(2020-02-15 09:07) Zgłoś naruszenie 72

    John zostal prezydentem, jego zona to Rząd a kochanka to Kongres, zona bije sie z kochanka o pieniadze, zaraz Kowalski został prezydentem, loży na obie to Komunizm, rezygnuje z jednej Kapitalizm.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • heh(2020-02-15 20:19) Zgłoś naruszenie 41

    Bo nim jest. Nawet nie chce mi się czytac tych głupot.

    Odpowiedz
  • b22(2020-02-16 21:38) Zgłoś naruszenie 10

    Najbardziej prawicowe państwo Polskie to w ustawie o ochronie lokatora kosztem właściciela, gdzie to w zasadzie wynajmujący jest "faktycznym " właścicielem nieruchomości , dopóki po paru latach starań i olbrzymich kosztach uda się właścicielowi odzyskać od niepłacącego czynszu lokatora swoje mienie. To jest według "prawicowców" tzw .ochrona świętego prawa własności naczelnej zasady kapitalizmu.

    Odpowiedz