W Meksyku, gdzie pierwsze przypadki zakażenia SARS-CoV-2 zarejestrowano pod koniec lutego, obecność koronawirusa potwierdzono dotychczas u 118 osób. W ciągu ostatniej doby liczba zakażonych wzrosła o 25 - przekazał szef meksykańskiego inspektoratu sanitarno-epidemiologicznego Jose Luis Alomia Zegarra.

Na ostateczne wyniki testów oczekuje jeszcze 314 osób. Do tej pory wykluczono zakażenie u 787 osób - podkreślił.

Podczas środowej konferencji prasowej urzędnik poinformował, że 89 proc. zakażonych SARS-CoV-2 pozostaje w domach, gdzie pozostają pod kontrolą służb medycznych; pozostali przebywają w szpitalach. 2 proc. zakażonych znajduje się na oddziałach intensywnej terapii; ich stan jest określany jako ciężki.

Dwa pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w Meksyku potwierdzono 28 lutego. Jak podawał meksykański wiceminister zdrowia Hugo Lopez-Gatell, jeden dotyczył pacjenta ze stolicy kraju, a drugi osoby przebadanej w stanie Sinaloa. Lopez-Gatell wyjaśnił, że jeden z pacjentów miał kontakt z osobą, która wróciła z północnej części Włoch. Wszystkie osoby z otoczenia zakażonych zostały poddane kwarantannie. Od tego czasu liczba zakażonych w kraju radykalnie wzrosła. (PAP)

mars/ akl/