"Tylko w ciągu minionej doby wykonaliśmy przeszło 2,5 tys. testów na koronawirusa. Do tej pory łączna liczba przebadanych próbek wyniosła blisko 21 tys. Na tę chwilę ponad 55 tysięcy obywateli jest objętych kwarantanną, a 1138 osób hospitalizowanych" - poinformował na Twitterze Dworczyk.

Jak dodał w kolejnym wpisie, każdego dnia w okresie walki z koronawirusem "podejmujemy trudne decyzje". "Ale nikt nie ma wątpliwości, że najbliższe tygodnie muszą być okresem zbiorowej dyscypliny" - podkreślił. "Wykażmy się solidarnością i zadbajmy o osoby starsze i niepełnosprawne, tak by ulżyć im w codziennych obowiązkach" - dodał szef KPRM.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek wieczorem o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. O pierwszym polskim przypadku pacjenta z koronawirusem MZ poinformowało 4 marca. Od tego czasu zakażenie wykryto u 749 osób, osiem z nich zmarło.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. (PAP)

autor: Rafał Białkowski