Spółka Famuru ma umowę na dostawę sprzętu do Rosji za 68,6 mln zł bruttoWarszawa, 07.05.2020 (ISBnews) - OOO Famur - rosyjska spółka zależna Famuru - podpisała z OOO "UK Anżerskaja - Jużnaja" umowę na realizację dostaw 120 sztuk sekcji obudów zmechanizowanych i świadczenia usług nadzoru nad montażem, nabywanych w celu eksploatacji na terytorium Federacji Rosyjskiej, podał Famur. Wartość umowy to 68,6 mln zł brutto.

"Określony w umowie zakres dostaw obejmuje 120 sztuk sekcji obudów zmechanizowanych ze sterowaniem i pakietem wymaganych części zamiennych. Całkowita wartość (brutto) zawartej umowy wyniosła 1,2 mld RUB, czyli 68,6 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Realizacja umowy będzie następować etapami zgodnie z terminami ustalonymi w harmonogramie. Zgodnie z umową końcowy termin realizacji przypada na przełom 2020 i 2021 r., podano również.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 165 mln zł w 2019 r.

(ISBnews)