Google i Samsung potwierdzili, że w ich flagowym telefonie komórkowym Galaxy Nexus występują problemy z głośnością aparatu. Komunikat wydano po zamieszczeniu na forum internetowym licznych skarg dotyczących niespodziewanych zmian w natężeniu dźwięku.

Aparat jest pierwszym urządzeniem, w którym zainstalowano nową odsłonę najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego Google Android – Ice Cream Sandwich. Telefon jest sprzedawany na Wyspach, a w grudniu ma trafić na półki w USA – relacjonuje serwis BBC.

Samsung oświadczył, że jest świadomy problemu i zaproponuje naprawę usterki, ale nie wyjaśnił kiedy. „Zmodernizujemy urządzenie tak szybko, jak to możliwe”. Identyczny komunikat wydał Google.

Jeden z użytkowników telefonu skarżył się na forum internetowym Google’a: “Dżwięk spada nagle i bez powodu, a regulator głośności nie reaguje przez kilka sekund”. Inni użytkownicy podkreślają, że problem jest jeszcze gorszy, kiedy stosuje się połączenia w systemie 2G.

Obecnie nie wiadomo, czy przyczyną usterki jest wadliwe funkcjonowanie samego aparatu czy też oprogramowania – podkreśla BBC.

Reklama

Niedawno problemy ze swoim nowym systemem operacyjnym iOS 5 miał także koncern Apple, producent popularnych iPhone’ów i iPadów. Klienci skarżyli się na bardzo szybkie wyczerpywanie się baterii.

Apple i Samsung toczą zaciętą walkę o rynek samrtfonów. Według danych firmy badawczej Strategy Analytics południowokoreańskiej firmie udało się zdecydowanie pokonać rywala z USA w trzecim kwartale pod względem liczby sprzedanych smartfonów. Jeśli Samsung sprzedał 27,8 mln egzemplarzy, to Apple 17,1 mln sztuk, a Nokia – 16,8 mln.

Oba koncerny, Apple i Samsung, są także uwikłane w sądowe batalię o licencje i prawa do własności intelektualnej w kilku krajach świata.