Jak czytamy w gazecie, duży sklep AGD wystawił na sprzedaż piec gastronomiczny za 0 złotych plus koszty wysyłki. Internautka z Warszawy skorzystała z okazji. Dostała potwierdzenie zamówienia, na którym cena towaru nie uległa zmianie. Pieca jednak nie otrzymała. Pracownik sklepu poinformował ją, że nie ma go już w ofercie. Dodał, że cena 0 złotych wynikała z błędu systemu, a przedmiot w rzeczywistości jest wart 10 tysięcy złotych.

Jednak w tym sporze kobieta nie była bez szans - twierdzi radca prawny Marek Wiński. Jego zdaniem, konsument, który nabył produkt za 0 złotych w sklepie internetowym, ma prawo domagać się wydania towaru. Dodaje, że sprzedawca może próbować uchylić się od takiej transakcji powołując się na błąd systemu lub pracownika. Na jego korzyść może być fakt, że inne sklepy sprzedają taki produkt za 10 tysięcy złotych. Jednak zdaniem eksperta, nie daje to gwarancji, że sąd opowie się po stronie sklepu - czytamy w gazecie.

Kilka sporów o wydanie towaru było już w Polsce na wokandzie. Sądy uznawały racje kupujących, bo przyjmowały, że istotą e-sprzedaży jest szybka decyzja w sprawie kupna wystawionego na aukcji towaru i skorzystanie z okazji.