Tomáš Salajka został powołany na stanowisko dyrektora generalnego (CEO) Orco Property Group, a Jiří Dedera - dyrektora zarządzającego, podała spółka.

Jednocześnie Orco rozwiązało kontrakty z dotychczasowym zarządem w składzie: Jean-François Ott, Nicolas Tommasini, Aleš Vobruba i Brad Taylor.

Ott, który jest założycielem spółki i jej dotychczasowym prezesem, będzie teraz prezesem rady dyrektorów, podano również.

Na początku lutego spółka podała, że akcjonariusze mieli decydować 10 marca w kwestii odejścia z rady dyrektorów spółki obecnego prezesa Jean-François Ott oraz wejścia do niej Guy'a Shanon'a, Ian'a Cash'a, a także Tomáša Salajka.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą aktywów działającym na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Działa w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej, koncentrując się na rynku czeskim, węgierskim, polskim, rosyjskim, chorwackim, niemieckim i słowackim.

Siedziba główna Orco Property Group mieści się w Luksemburgu, a firma notowana jest na Paryskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na platformie Euronext, jak również na parkietach w Pradze, Warszawie i Budapeszcie.

>>> Właściciel Zary buduje imperium nieruchomości warte 10 mld US. Czytaj więcej.