Bloomberg | wiadomości

Kula ziemska, ziemia, świat

22 maja 2020 r.

W dobie nowej zimnej wojny tajne operacje mogą wrócić do łask [OPINIA]22 maja 2020 r.

Choć tajne operacje są obarczone wysokim ryzykiem i dwuznacznością moralną, to bez nich być może Ameryka nie wygrałaby zimnej wojny. W dobie rywalizacji amerykańsko-chińskiej metody z tamtych czasów mogą znów wrócić do łask – pisze w opinii historyk i felietonista Bloomberga dr Hal Brands.
koronawirus

15 maja 2020 r.

Słynny wskaźnik R to nie wszystko. Duże ogniska epidemii są możliwe także przy dobrych statystykach [OPINIA]15 maja 2020 r.

Władze na całym świecie mają nadzieję, że uda im się utrzymać wskaźnik R na poziomie poniżej 1, co oczywiście ma sens. Niemniej trzeba też pamiętać, że mamy tu do czynienia ze statystyką, a pojawienie się dużych ognisk epidemii jest możliwe także przy dobrych wskaźnikach - pisze felietonista Bloomberga, fizyk teoretyczny Mark Buchanan. 
Koronawirus

14 maja 2020 r.

To czego jeszcze nie wiemy o pochodzeniu koronawirusa, może nas zabić14 maja 2020 r.

Najlepsi wirusolodzy na świecie próbują rozwikłać tajemnicę: w jaki sposób śmiertelny koronawirus wyskoczył z dzikich obszarów wiejskich Chin do gęsto zaludnionych ludzkich miast? Jaki łańcuch mutacji genetycznych wytworzył ten patogen, że tak doskonale się maskuje i jednocześnie jest tak zaraźliwy?

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze