Warszawa, 08.09.2017 (ISBnews) - BioMaxima podpisała umowy na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR) oraz nowego zakładu produkcyjnego w Lublinie za łącznie 9,7 mln zł, podała spółka.
"Wykonawca inwestycji został wyłoniony w wyniku postępowania przetargowego. Najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo VIVA Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie. Wartość umowy netto na budowę CBR wyniosła 4 060 557,49 zł. Wartość umowy na budowę zakładu produkcyjnego wyniosła 5 648 447,41 zł. Planowany termin rozpoczęcia robót w dniu 12 września br. Termin zakończenia 31.05.2018 r. Okres gwarancji 48 miesięcy" - czytamy w komunikacie.
Budowa CBR zostanie w znaczącej części sfinansowana z uzyskanej już przez BioMaxima dotacji. W przypadku zakładu produkcyjnego spółka również wystąpiła z wnioskiem o dotację, który pomyślnie przeszedł weryfikację formalną i aktualnie jest oceniany pod względem merytorycznym. W przypadku nieuzyskania dotacji na zakład produkcyjny spółka posiada zabezpieczone środki na inwestycję budowlaną i będzie kontynuowała jej realizację, podano także.
BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą w szeroko rozumianym obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro, jednym z trzech producentów podłoży mikrobiologicznych. Jest notowana na NewConnect od czerwca 2010 r.
(ISBnews)