Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oto 6 najlepszych europejskich miast dla powstających biznesów. Jest i Kraków [GALERIA]

26 marca 2018, 06:23
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Coraz więcej założycieli i inwestorów szuka w Europie Środkowo-Wschodniej miejsca dobrego do rozpoczęcia działalności. Wschodzące centra startupowe korzystają z tego, co analitycy nazywają „decentralizacją” ekosystemu przedsiębiorczości. Sporo właścicieli europejskich firm (41 proc.), ankietowanych w ramach corocznego badania przeprowadzonego przez Inc. 5000 Europe przewiduje, że żadne miasto nie będzie w najbliższych latach dominującym centrum technologicznym – zwłaszcza po brexicie. To pozostawia drzwi otwarte dla wielu miast, które chcą wykorzystać gasnący blask Londynu – dotychczas przedsiębiorczego hot-spotu Europy. Opierając się na liście Inc. 5000 Europe, na której znalazły się najszybciej rozwijające się firmy prywatne w Europie, a także na raportach firmowych, biorąc pod uwagę wskaźniki kosztów utrzymania i ostatnich godnych uwagi biznesów, wyłoniono sześć zaskakujących centrów technologicznych, które zyskają rozgłos w 2018 roku.
Coraz więcej założycieli i inwestorów szuka w Europie Środkowo-Wschodniej miejsca dobrego do rozpoczęcia działalności. Wschodzące centra startupowe korzystają z tego, co analitycy nazywają „decentralizacją” ekosystemu przedsiębiorczości. Sporo właścicieli europejskich firm (41 proc.), ankietowanych w ramach corocznego badania przeprowadzonego przez Inc. 5000 Europe przewiduje, że żadne miasto nie będzie w najbliższych latach dominującym centrum technologicznym – zwłaszcza po brexicie. To pozostawia drzwi otwarte dla wielu miast, które chcą wykorzystać gasnący blask Londynu – dotychczas przedsiębiorczego hot-spotu Europy. Opierając się na liście Inc. 5000 Europe, na której znalazły się najszybciej rozwijające się firmy prywatne w Europie, a także na raportach firmowych, biorąc pod uwagę wskaźniki kosztów utrzymania i ostatnich godnych uwagi biznesów, wyłoniono sześć zaskakujących centrów technologicznych, które zyskają rozgłos w 2018 roku. / ShutterStock
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Jago
  2018-04-03 11:00:54
  Dziwne, że nie ma Mińska na Białorusi.
  2
  pokażodpowiedzi (1)
 • MK
  2018-03-31 07:47:43
  No i gdzie nasza kochana Warszawa?
  0
Reklama

Zobacz więcej