Amazon (NASDAQ: AMZN) i Google (NASDAQ: GOOGL) ogłosiły, że w nadchodzących miesiącach udostępnią oficjalną aplikację YouTube na urządzenia Amazon Fire TV i Fire TV Edition smart TV, a także aplikację Prime Video obsługiwaną przez urządzenia Chromecast i urządzenia z wbudowaną technologią Chromecast. Ponadto aplikacja Prime Video będzie szeroko dostępna dla partnerów urządzeń Android TV, a aplikacje YouTube TV i YouTube Kids zostaną udostępnione dla urządzeń streamingowych Fire TV w późniejszych miesiącach bieżącego roku.

„Z entuzjazmem podchodzimy do współpracy z Amazon, która zaowocuje udostępnieniem oficjalnych aplikacji YouTube na urządzenia Fire TV na całym świecie” – powiedziała Heather Rivera, globalny dyrektor ds. partnerstwa produktowego YouTube. „Dzięki udostępnieniu naszej sztandarowej aplikacji na urządzenia streamingowe Amazon Fire TV użytkownicy zyskają nową drogę dostępu do swoich ulubionych nagrań i twórców”.

„Cieszymy się z możliwości uruchomienia aplikacji Prime Video dla urządzeń Chromecast i Android TV oraz zapewnienia naszym klientom dogodnego dostępu do ich ulubionych programów rozrywkowych i filmów – powiedział Andrew Bennett, dyrektor ds. globalnego rozwoju działalności Prime Video. - Nasi klienci zyskają nową drogę dostępu do wybranych przez siebie treści w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, czy zechcą obejrzeć odcinki z najnowszego sezonu ‘Wspaniałej Pani Maisel’, emocjonować się meczem podczas ‘Thursday Night Football’ czy też wypożyczyć nowy przebój kinowy”.

Sztandarowa aplikacja YouTube zapewni użytkownikom Fire TV najłatwiejszy dostęp do ulubionych treści z serwisu YouTube. Użytkownicy będą mogli zalogować się na własne konto w serwisie YouTube, zyskać pełny dostęp do biblioteki nagrań oraz odtworzyć nagrania wideo w jakości 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę na swoich urządzeniach. Ponadto samodzielne aplikacje YouTube TV i YouTube Kids zostaną uruchomione w kolejnych miesiącach roku dla urządzeń Fire TV i Fire TV Edition smart TV.

Reklama

Posiadacze urządzeń Chromecast i urządzeń obsługujących tę technologię, a także użytkownicy Android TV zyskają łatwy dostęp do katalogu Prime Video, w tym do najnowszych sezonów oryginalnych seriali i programów Amazon, takich jak „Wspaniała Pani Maiselˮ, „Hannaˮ, „Homecomingˮ, „Boschˮ, „Katastrofaˮ czy „The Grand Tourˮ, oryginalnych filmów Amazon, takich jak „Guava Islandˮ Donalda Glovera oraz filmów nominowanych do Nagrody Akademii Filmowej, m.in. „I tak cię kochamˮ i „Zimna wojnaˮ. Prime Video oferuje użytkownikom funkcje takie jak X-Ray i dostęp do filmów w jakości 4K bez dodatkowych kosztów. Dzięki Prime Video użytkownicy mogą wypożyczać, kupować i wybierać spośród 150 kanałów Prime Video, m.in. Showtime, HBO, CBS All-Access, Cinemax i STARZ.

>>> Czytaj też: Homo Sapiens czy Homo Roboticus? Jeden chip może zamienić cię w superczłowieka