Jak wskazano, celem konkursu "Grunt na Medal" prowadzonego równolegle w szesnastu polskich województwach, jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne w każdym z nich. Patronat nad tegoroczną edycją objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

"Organizatorzy poszukują najlepszego niezabudowanego terenu inwestycyjnego (tzw. greenfield), o powierzchni co najmniej 2 hektarów, który w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego przeznaczony został pod projekt przemysłowy" - napisała we wtorkowym komunikacie Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Według PAIH w rywalizacji o tytuł "Gruntu na medal" mogą wziąć udział wszystkie polskie gminy, zgłaszając dowolną liczbę ofert, "pod warunkiem, że nie są one objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej czy parkiem przemysłowym". Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają: starostów, prezydentów, burmistrzów, wójtów wszystkich powiatów i gmin w Polsce.

"Doświadczenie ubiegłych edycji konkursu ukazuje, że dobrze skrojona oferta oraz zwycięstwo w konkursie +Grunt na Medal+ to przepustka do korzystnych kontraktów inwestycyjnych" - podkreślono. Dodano, że jest to szczególnie istotne dla małych gmin, "które łatwo przeoczyć na mapie Polski, a posiadają duże możliwości inwestycyjne".

Jak podkreślono, zgłoszenia przyjmują do 4 czerwca 2018 r. regionalne Centra Obsługi Inwestora – Partnerzy PAIH. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 grudnia 2018 roku. (PAP)

autor: Magdalena Jarco