Grupa Echo sprzedała do EPP biurowiec w Krakowie za 43,5 mln euro netto


Warszawa, 29.12.2017 (ISBnews) - Podmiot zależny Echo Investment - Echo-Opolska Business Park zawarł z podmiotem zależnym od Echo Polska Properties N.V. (EPP) - Ventry Investments, przyrzeczoną umowę sprzedaży nieruchomości położonej w Krakowie przy ul. Opolskiej i al. 29 Listopada za 43,5 mln euro netto, poinformowała spółka.
"Cena sprzedaży wynikająca z kalkulacji wyniosła ostatecznie kwotę 43,5 mln euro powiększoną o VAT. Uwzględniając dodatkowe płatności, które sprzedawca może otrzymać na podstawie umowy o prace aranżacyjne, łączna wartość przychodów związanych ze sprzedażą nieruchomości może wzrosnąć o szacunkową kwotę 7,3 mln euro powiększoną o VAT. Równocześnie pod umową RGA sprzedawca jest zobowiązany do zapłaty kupującemu jednorazowej płatności w wysokości 1,6 mln euro" - czytamy w komunikacie.
EPP (Echo Polska Properties) to holenderska spółka działająca według formuły REIT i inwestująca w sektorze nieruchomości, zwłaszcza nieruchomości handlowych, biurowych i przemysłowych na terenie całej Polski. Jej portfel aktywów obejmuje 6 projektów biurowych, 14 projektów handlowych i dwie działki budowlane o łącznej powierzchni ponad 660 tys. m2.
Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.
(ISBnews)
.