Autostrada A2 między Łodzią a Warszawą dzięki poszerzeniu o jeden pas znowu będzie bezpieczną trasą - powiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podczas podpisywania umowy w sprawie opracowania dokumentacji poszerzenia tej drogi.

"Autostrada A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą powoli zaczyna wyczerpywać swoje możliwości techniczne. Autostrada będzie na powrót bezpieczna i przyjazna dla kierowców. Musimy zrobić wszystko, aby zapobiec tej liczbie zdarzeń, wypadków drogowych, które na tym odcinku (Łódź-Warszawa - PAP) mają miejsce, a wynikają z dużego obciążenia tej drogi, dochodzącego na niektórych odcinkach już do 60 tys. pojazdów na dobę" - powiedział Adamczyk.

"Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa, realizujemy te przedsięwzięcia, które uczynią polskie drogi drogami bezpiecznymi, te przedsięwzięcia, których oczekują Polacy, których oczekują użytkownicy naszych dróg" - dodał szef resortu infrastruktury.

Minister przypomniał, że rząd o problemie autostrady A2 i niebezpieczeństwach wynikających z nasilenia ruchu na tej drodze mówił już w ubiegłym roku i w grudniu roku 2018 złożył deklarację, że przygotuje analizy dotyczące rozbudowy A2 między Łodzią a Warszawą.

"Potwierdzeniem tego jest podpisana umowa na prace techniczne przygotowujące do poszerzenia autostrady A2" - powiedział Adamczyk.

Docelowo A2 będzie miała od Warszawy do Pruszkowa dwie jezdnie po cztery pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek do granicy województwa mazowieckiego będzie miał dwie jezdnie po trzy pasy ruchu.