Brytyjska wojsko otwiera się na kobiety. Trafią nawet do prestiżowych sił specjalnych

26 października 2018, 07:41 | Aktualizacja: 26.10.2018, 08:16
Źródło:PAP
Albania żołnierz Armii Stanów Zjednoczonych ogląda przybycie sześciu śmigłowców Apache US Army na kontrolowanym przez NATO lotnisku pod  stolicą Albanii Tiraną, 21 kwietnia 1999 roku.

Albania żołnierz Armii Stanów Zjednoczonych ogląda przybycie sześciu śmigłowców Apache US Army na kontrolowanym przez NATO lotnisku pod stolicą Albanii Tiraną, 21 kwietnia 1999 roku.źródło: ShutterStock

Brytyjski minister obrony Gavin Williamson zdecydował w czwartek o rozpoczęciu rekrutacji kobiet na wszystkie stanowiska bojowe w armii, w tym - po raz pierwszy w pełni - w piechocie i prestiżowych siłach specjalnych, np. w piechocie morskiej. Kandydatki będą mogły się zgłaszać od grudnia br. i rozpoczną szkolenie od kwietnia 2019 roku.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • zys(2018-10-26 12:36) Zgłoś naruszenie 20

    Od ponad stu lat kobiety pełniły wiele specjalistycznych o kluczowym znaczeniu funkcji w siłach zbrojnych wykazując się wzorową służbą - MATA HARI Tak , takie specjalistki jak ta z Francji , co jakiś zamachowiec islamski wyrwał jej karabin po czym użył , niestety nie poczynając od niej. Ta zaś zapewne posikała się a może i skriła kloca w majtodosy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze