"Die Welt": Polsce nie chodzi o reparacje. Chce tworzyć antyniemieckie stereotypy

20 sierpnia 2019, 11:34 | Aktualizacja: 20.08.2019, 11:35
Źródło:PAP
Berlin, Niemcy

Berlin, Niemcyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Jasper Juinen

Niemiecki prawicowy dziennik "Die Welt" uważa, że żądania reparacyjne Polski służą rządowi PiS do odświeżania antyniemieckich stereotypów. Sugeruje też, że Warszawa podważa w ten sposób powojenny ład, w tym przebieg granicy na Odrze i Nysie.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (30)

  • Czytelnik(2019-08-20 11:45) Zgłoś naruszenie 748

    Chodzi o obronę tylko i wyłącznie. Niemcy zaczeli wrzucić swoją winę zbrodni na nas a reparacje ciągle mają przypomiać wszystkim na świecie kto był ofiarą.

    Odpowiedz
  • Zbyszek(2019-08-20 12:09) Zgłoś naruszenie 597

    Chodzi jak najbardziej o reparacje. I o te Polskie ukradzione dzieła sztuki które wiszą po Niemieckich muzeach i o ten Polski majątek zagrabiony przez Niemieckich faszystów. Dziwie się że Niemcy tego nie rozumieją

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • An(2019-08-20 16:41) Zgłoś naruszenie 544

    Prosze pokazac w historii obu krajow kiedy Niemiec był nam bratem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ivo(2019-08-20 12:54) Zgłoś naruszenie 407

    Ot niemieckie brednie i głodne kawałki o odpowiedzialności moralnej. Za dewastację się płaci. Twardą kasą. Niemcy to doskonałe rozumią

    Odpowiedz
  • ich verstehe nicht(2019-08-20 12:39) Zgłoś naruszenie 396

    Jeśli chodzi o pieniądze to Niemcy dziwnie mało inteligentni się robią, udają wręcz upośledzonych.

    Odpowiedz
  • hawaiian(2019-08-20 12:57) Zgłoś naruszenie 346

    Wiec niech po prostu zaplaca i zamkna usta Polakom.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-08-20 13:44) Zgłoś naruszenie 256

    Lepiej dać wiele mld. Euro bandytom nielegalnym z Afryki i z Bliskiego Wschodu przyszłym niszczycieli Niemców, Niemiec i Europy zamiast dać odszkodowania za bestialsko wykonane przez Niemców ***** na Polakach, Grekach itd.!!! Niemcy to chory Volk i niedlugo przestanie istnieć!!!

    Odpowiedz
  • mroje(2019-08-20 15:53) Zgłoś naruszenie 214

    No , Die Welt nic się nie stało : utrata 12-14 mln obywateli, utrata 1/3 terytorium , całkowite zburzenie gospodarki i infrastruktury oraz umieszczenie za "żelazną kurtyną", to jest nic !!! Nic się nie stało !?

    Odpowiedz
  • volk(2019-08-20 16:23) Zgłoś naruszenie 185

    Fakty są niemieckie i po to wydawane są w Polsce, by kłamstwo powtarzać 100razy, aż Polacy uwierzą. Że naziści to nie wiadomo kto, że złodzieje i bandyci to naziści, że obozy były polskie, że niemców wyzwoliła koalicja antyhitlerowska, że niemcy zbudowali w Polsce przemysł likwidując na pocz. transformacji ustrojowej rękami swoich agentów cały polski przemysł łącznie ze stoczniami.(przykład fabryki STAR, Jelcz, itp, itp. Tak dzięki Niemcom Polacy zostali wymordowani i pozbawieni wszelkiego dobra, jakie zdążyli wypracować przez 20 lat niepodległości 1918-39 Każdy kto uwielbia Niemców ma jeszcze czas tam wyjechać! Granice otwarte a ich miłość do bliźnich zapewni wam dobrobyt i gościnność.

    Odpowiedz
  • PiS to szatan(2019-08-20 12:49) Zgłoś naruszenie 11133

    PiS tylko prowokuje, sabotuje i podjudza do nienawisci w Europie ! PiS to najwieszy szkodnik i pasozyt na d..ie Europy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • PiS to wrog Uni(2019-08-20 13:04) Zgłoś naruszenie 9110

    PiS to jest najgorszy rezim z jakim Niemcy macie do czynienia na wschodzie. PiS zieje nienawiscia do was i sprytnie podgrzewa antyniemieckie nastroje w spoleczenstwie. Reparacje sa znakomitym narzedziem bo Polacy sa OGROMNIE zajeci pieniedzmi, ogromnie. Podobno Grecja chce od Niemcow jakies reparacje ale czy wy Niemcy wiecie ze to Polska namowila Grekow zeby sie o te reparacje u was starali ? nawet jakies delegacje z Warszawy byly w Atenach w tym celu. Podla polityka podjudzania przeciwko wam to specjalnosc PiSu. Niestety Polska stala sie wrogiem Niemiec i polityka ta jest popierana przez wiekszosc spoleczenstwa Polskiego bowiem glosuje ono na PiS ktory ma zdecydowana wiekszosc.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gostom(2019-08-20 17:25) Zgłoś naruszenie 73

    Wy Polacy tylko krzyczycie i straszycie. Dlaczego nie wystawiacie wreszcie rachunku szkód do pokrycia. Wysyłajcie tą fakturę na adres Rządu Niemieckiego w Berlinie do rąk pełniącego obowiązki Ministra Finansów. I sprawa stanie się konkretna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • To wy Niemcy(2019-08-20 13:57) Zgłoś naruszenie 669

    wprowadziliscie Polske do Uni, przyszliscie z inwestycjami, zbudowaliscie Polsce przymysl, stworzyliscie w Polsce setki tysiecy miejsc pracy, dajecie Polakom prace u siebie, zbudowaliscie w Polsce dobrobyt podniesliscie Polske z kolan, dajecie Polakom Unijne dotacje, a Polacy co ? nienawidza was za to. Tacy jestescie naiwni

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janko(2019-08-20 19:29) Zgłoś naruszenie 55

    Trzeba więc wypowiedzieć Niemcom wojnę jak nie chcą płacić

    Odpowiedz
  • rubin(2019-08-25 17:13) Zgłoś naruszenie 31

    Zaraz będę zhejtowany na amen,ale co tam. Ale możecie mi wytłumaczyć dlaczego ja ich TAK NIE LUBIĘ ? Rosja nas napadła też ale do nich nie mam nic,w końcu słowianie sami swoi Zambia ,Boliwia,Burkina Faso mało znani ale git ..... ale niemcy?? Jestem pełen antypatii dla tego narodu I polityka nie ma tu nic z tym wspólnego Nie chodzi tu już nawet o reparacje itp , po prostu tak już mam od ZAWSZE

    Odpowiedz
  • Antybolszewik(2019-08-20 19:31) Zgłoś naruszenie 312

    Przepraszam Was bracia Niemcy za durną polską politykę, która polega na skłócaniu nas z sąsiadami, bzdurnymi roszczeniami wynikającymi z bieda-kompleksów. Partia karmi w ten sposób swój ograniczony elektorat, którym może kierować poprzez strach i urazy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Folksdojcz(2019-08-20 12:16) Zgłoś naruszenie 237

    Fakty są takie:to Polacy,w akcie rozpaczy po Powstaniu Warszawskim,wyburzali dzielnice za dzielnicą...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • LR(2019-08-24 16:55) Zgłoś naruszenie 14

    No to oddajmy Niemcom ich tereny za reparacje i będziemy kwita.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz