Coraz więcej Europejczyków w wieku przedemerytalnym pracuje. Polska w ogonie UE

14 listopada 2019, 06:45 | Aktualizacja: 14.11.2019, 08:49
Źródło:forsal.pl
Wskaźnik zatrudnienia 55-64 w 2018 r.

Wskaźnik zatrudnienia 55-64 w 2018 r.źródło: Forsal.pl

W 2018 r. wskaźniki zatrudnienia osób w wieku od 55 do 64 lat były wyższe niż średnia dla całej populacji mieszkańców UE w wieku produkcyjnym. W Polsce odsetek osób pracujących w wieku powyżej 55. roku życia był jednym z niższych w UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (46)

  • nie warto pracowac(2019-11-15 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    a po wuj tyle pracować. Przepracowałam 40 lat i mam 1700 zł emerytury, a emerytura plus nic nie pracowała albo ci co mają po kilka lat pracy mają 900 zł netto plus do tego dostają 500 plus, a ja już nie dostanę bo dochód przekracza 1600 zł. I z tego wynika, że ja za 300 zł ************ 40 lat. Chory rząd.

    Odpowiedz
  • realista(2019-11-15 09:17) Zgłoś naruszenie 10

    w Polsce bez znajomosci to po 50ce mozna zostac tylko ochroniarzem

    Odpowiedz
  • Polak(2019-11-15 08:32) Zgłoś naruszenie 10

    Polska od 1939 roku nie miała rządu w pełni polskiego , wszystkie rządy pracowały na korzyść obcych wyzyskiwaczy ,zjawisko pogłębiło się od rządów Balcerowicza z akcentem na rząd poddanego Niemcom Tuska tj.od rozpoczęcia likwidacji polskiej gospodarki .Rząd PiS u próbował (szydło) ratować Polskę (ratując kulturę,tradycje,wiarę ,gospodarkę itp) ale wielu jest utrudniających rozwój Polski niestety z polskimi paszportami . A w rządzie pojawiają się dziwne nazwiska . Dlatego z pomyślnością Polski może byc różnie w dodatki Polacy poganiejją

    Odpowiedz
  • ZUS oparty na kłamstwie(2019-11-14 15:28) Zgłoś naruszenie 10

    Chciałbym zwrócić uwagę na oszustwo jak ZUS oblicza emeryturę: ZUS oblicza emeryturę wg GUSowskiej prognozy długości życia na emeryturze i ten sposób został wymyślony przez tłuste męskie kocury zza biurka. Dowód: 1. Kobieta choćby wykonywała tę samą pracę, za te same pieniądze i przeszła na emeryturę w tym samym wieku, co jej kolega i tak dostanie mniejszą emeryturę, bo jej oczekiwany czas życia na emeryturze jest ok. 7-8 lat większy niż przeciętnie mężczyzn. 2. Mężczyzna, pracownik fizyczny – jego oczekiwana długość życia na emeryturze jest ok. 10 lat mniejsza niż faceta zza biurka, ale obaj w/w warunkach dostaną taką samą emeryturę Moja propozycja: Fizyczni niech przechodzą na emeryturę w 62-63 roku życia a umysłowi w 70 roku życia Myślę, że mało, kto będzie protestował

    Odpowiedz
  • Tak też można(2019-11-14 14:59) Zgłoś naruszenie 10

    Na kilkumiesięcznych zagranicznych kontraktach pracowałem w inżynieryjnej branży do 68 roku. To praca, że co kontrakt trzeba aplikować od nowa, a w komunie po 15 latach można było przejść na emeryturę ze względu na tej pracy uciążliwość. Mógłbym pracować dalej, ale po 67r moje ubezpieczenie płatne przez pracodawcę tak podskoczyło, ze powiedział sorry, ale..

    Odpowiedz
  • on 43(2019-11-14 14:15) Zgłoś naruszenie 142

    Podkarpacie. Mam 43 lata i mam problemy ze znalezieniem dobrej pracy (nie byle jakiej). Aż się boje wieku 50 czy więcej lat. Wszędzie tylko w ofertach praca w młodym i dynamicznym zespole. Zostaje emigracja, albo ....

    Odpowiedz
  • emeryt pracujący(2019-11-14 13:37) Zgłoś naruszenie 10

    Jesteśmy blisko najbogatszego kraju - Luksemburga. Dzięki pisowi.

    Odpowiedz
  • Anton(2019-11-14 13:27) Zgłoś naruszenie 20

    u nas policjant w wieku 40 lat jest już w zaawansowanym wieku przedemerytalnym, system padnie przez przywileje emerytlane

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-14 12:23) Zgłoś naruszenie 513

    Po prostu DYSKRYMINACJA!!! To jest dyskryminacja starszych pracowników w Polsce!!! Zamiast naszych starszych i doświadczonych pracowników to importuje się tych ze Wschodu bo taniej!!! Koniec z dyskryminacją!!! Dodatkowo 10% bezrobocia u ludzi młodych do 25 lat to także dyskryminacja!!! Jest lepiej ale stać nas na więcej w Polsce!!! Jestem pewny!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adams(2019-11-14 12:22) Zgłoś naruszenie 969

    Wystarczy ludzi zachęcić, aby dłużej pracowali ,ale Rząd tego nie robi. Np każdej osobie, która zdecyduje się 2 lata później przejść na emeryturę dać jednorazowo 15 tys. zł. Państwo i tak byłoby do przodu, bo same emerytury w 2 lata to min. 25 tys, a trzeba doliczyć, że osoba nadal pracuje i płaci składki. Taki jednorazowy zastrzyk gotówki zachęciłby wiele osób, które czują się na siłę, ale Rząd woli czekać i patrzeć na rosnącą dziurę budżetową w ZUS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Swedistan dawna Szwecja (2019-11-14 12:11) Zgłoś naruszenie 20846

    Ktoś musi pracować na rosnącą liczbę wyznawców religi pseudo pokoju. Jak to powiedział jeden młody byk w słynnym wywiadzie,, to nie Szwedzi dają mi pieniądze, tylko Allah daję"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jajco(2019-11-14 12:01) Zgłoś naruszenie 1926

    w Polsce ludzi etak dobrze zarabiaja że jak skończa 50 lat już nie muszą pracować , wolą np chodzic do koscioła i się modlić, nie mają czasu na pracę

    Odpowiedz
  • DAn(2019-11-14 11:34) Zgłoś naruszenie 70

    Skoro Polskie "elity" wolą dokładać kasy koncernom farmaceutycznym i tylko pozorują troskę o zdrowie swych obywateli, to nie powinny być zdziwione taka sytuacją. Polacy nie tylko ze swojej winy nie pracują, Są pozbawiani zdrowia prze fatalne lecznictwo i obżeranie się farmaceutycznymi śmieciowymi produktami.

    Odpowiedz
  • Anonim.(2019-11-14 10:42) Zgłoś naruszenie 25139

    Potrzeba pracy na starosc swiadczy o zubozeniu spoleczenstwa. Polska goni kraje zachodnie w rozwoju gospodarczym a kraje zachodnie Polske w biedzie. Mam nadzieje ze w miare szybko sie wyprzedzimy w obu tych kierunkach..

    Odpowiedz
  • ffff(2019-11-14 10:42) Zgłoś naruszenie 62

    Mieć czy być? Dla autora artykułu wybór prosty: mieć.

    Odpowiedz
  • sid(2019-11-14 10:28) Zgłoś naruszenie 2326

    dajcie tym ludziom pracującym latami wytchnąć i pożyć kilka lat przed śmiercią,,,,,,,,,,średnia klasa ubożeje dzięki bogaczom i kolportacjom a wy chcecie zaprząc ludzi do roboty do grobowej dechy,,jak w ziemi obiecanej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Arturrr(2019-11-14 10:23) Zgłoś naruszenie 442

    Jest kilka powodów takiego stanu rzeczy. Warto zwrócić uwagę na liczbę ludności, w Szwecji o ile się nie mylę żyje ok 12 mln a w Polsce ok 38 mln. W Polsce tak jak ktoś już w komentarzach zauważył, mało kto chce zatrudniać ludzi po 50 roku życia. Kolejnym problemem jest stan zdrowia i tutaj porównując Szwedów i Polaków wypadamy kiepsko. Dostępność do służby zdrowia, jakość usług, u nas bardzo często ludzie nie dożywają do emerytury więc o czym mowa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Taaaaa(2019-11-14 09:52) Zgłoś naruszenie 194110

    To prawda.W Szwecji trzeba ciezko pracować,bo wymagania imigracji rosną.

    Odpowiedz
  • xx(2019-11-14 09:41) Zgłoś naruszenie 612

    Nałóżcie na te wykresy średnią długość życia - to pokaże sytuacje zdrowotną ludzi starszych. Wielu z nich nie jest w stanie pracować, inni "organizują" sobie renty czy inne wcześniejsze emerytury...

    Odpowiedz
  • Hahaha(2019-11-14 09:26) Zgłoś naruszenie 192109

    Ktoś w Szwecji musi pracować na socjale dla książąt orientu i na wielodzietne rodziny z Somalii.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz