Morskie farmy wiatrowe mają być "made in Poland". Ale bez żadnego przymusu

25 stycznia 2020, 06:25
Źródło:wysokienapiecie
offshore

offshoreźródło: Materiały Prasowe

Inwestorzy, którzy będą chcieli postawić farmy wiatrowe w polskiej strefie Morza Bałtyckiego, muszą wykazać się współpracą z polskimi producentami oraz dostawcami usług. Czy administracyjny nacisk na "wkład lokalny" ma sens?

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • Tom-ch monarchista(2020-01-25 23:11) Zgłoś naruszenie 51

    Marxistowskie spółki ENEA TAURON ENERGA i PGE zleciły prywaciarzom zachodnim GE ALSTOM budowe elektrowni Ostroleka to samo w Policach... prywatny Hyundai Engeenering... tak robili stalinisci z Fordem w latach 30tych

    Odpowiedz
  • szkoda gadać(2020-01-26 14:07) Zgłoś naruszenie 30

    w latach 90 Niemcy kazali uczy Polskich studentów humanizmu tym czasem szwaby uczelni technicznych i robotyki, teraz podobnie jest z tymi wiatrakami i panelami w zachmurzonym Polskim niebie byle byśmy nie byli dla nich konkurencją jak np. teraz Synthos czy stolarka okienna, tylko siła robocza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom-ch monarchista(2020-01-25 08:43) Zgłoś naruszenie 38

    Gdyby ENERGA ENEA PGE TAURON produkowały jakieś części do farm wiatrowych w ilości choćby 30% - moglibyśmy powiedzieć że coś jest polskie,,, ale nic te marxistowskie tworki nie produkują więc taki z nich pożytek. Gdyby nie ich monopol dnia by nie przeżyły.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Polish power(2020-01-26 14:14) Zgłoś naruszenie 23

    W dzisiejszych realiach bez magazynowania energii z tych pseudo elektrowni, których koszt produkcji i utylizacji jest niebotyczny, jedyną realną alternatywą jest wodór z Polskiego węgla oraz geotermia i finito, ale tego prusaki boją się najbardziej.

    Odpowiedz
  • Sky(2020-01-26 18:11) Zgłoś naruszenie 10

    PO nic nie robiło z energetyką. Pisuary nic nie robia. Prąd się importuje. Węgiel od ruskich pisuary importują. Kopalnie dotują. Linie energetyczne są w opłakanym stanie. Co tu się ku73a dzieje ???

    Odpowiedz
  • Tom-ch monarchista(2020-01-25 23:08) Zgłoś naruszenie 14

    A za jakiego rządu gwałtownie wzrósł import ruskiego węgla...??? Nazywa się rząd POrawieckiego

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wróżka matylda(2020-01-25 18:24) Zgłoś naruszenie 01

    Jak to nic nie produkują ? A za niebawem braki energii to co ?

    Odpowiedz