WIG 20 na otwarciu wyniósł 2310,93 pkt., co oznacza wzrost o 0,05 proc.

„Sprawozdanie Bena Bernanke i jego wystąpienie w Izbie Reprezentantów nie wniosło, mówiąc delikatnie, wiele nowego do kwestii dalszych losów programu skupu obligacji. Wymowa jedynego konkretu, który usłyszeliśmy, czyli stwierdzenia, że jego ograniczanie rozpocznie się w tym roku później, rozmydlona została uzupełnieniem, że będzie to zależało od sytuacji w gospodarce. A od czegóż innego mogłoby zależeć?” – pyta Roman Przasnyski z Open Finance.

Jak zaznacza analityk, w efekcie wracamy do śledzenia danych makroekonomicznych. Najbliższa ku temu okazja pojawi się już za kilka godzin. Dziś dowiemy się bowiem, ile wniosków o zasiłek złożyli bezrobotni Amerykanie oraz co o gospodarce mówią indeks wskaźników wyprzedzających i indeks Fed z Filadelfii. Oczekuje się spadku liczby wniosków z 360 do 345 tys. i poprawy pierwszego z dwóch pozostałych wskaźników.

„Na warszawskim parkiecie możemy zaś wrócić do naszych problemów, do których ostatnio doszedł stan finansów publicznych, nad którym inwestorzy zaabsorbowani innymi sprawami, zbyt łatwo chyba przeszli do porządku. Byki wciąż znajdują się w nieco bardziej komfortowej sytuacji, próbując oddalić się w górę od poziomu 2300 w przypadku WIG20. Kilka punktów przewagi może okazać się jednak zbyt wątłą podstawą do optymizmu” – dodaje Przasnyski.

INDEKSY W AZJI - 18.07.2013
IndeksKurs (pkt)zm. pkt.zmiana
TOPIX INDEX (TOKYO)1222,018,770,72%
NIKKEI 22514808,50193,461,32%
HANG SENG21345,22-26,65-0,13%
SHANGHAI SE COMPOSITE2023,40-21,53-1,05%
SHENZHEN SE COMPOSITE952,61-3,89-0,41%
TAIWAN TAIEX8194,88-64,07-0,78%
KOSPI1875,48-12,01-0,64%
S&P/ASX 2004993,4211,740,24%
MSCI ASIA APEX 50837,01-5,54-0,66%