Ani ZUS, ani OFE. Prezydent Komorowski promuje III filar

29 kwietnia 2014, 05:45 | Aktualizacja: 02.05.2014, 22:34
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Emerytura z ZUS będzie niewielka. Zdaniem prezydenta nasz byt na starość uratować mogą dobrowolne comiesięczne składki. Powinniśmy je płacić już dzisiaj.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • Gość(2014-05-18 21:58) Zgłoś naruszenie 00

    ja sobie wpłacam co miesiąc zgodnie z radą ;) ale na swoje lokaty w getinie i to jest moje zabezpieczenie na przyszłość.
    Też naganiam na opena getina, ale ja to robię społecznie, bo lubię TW Ernesta. :)

    Odpowiedz
  • zosia(2014-05-11 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    ja sobie wpłacam co miesiąc zgodnie z radą ;) ale na swoje lokaty w getinie i to jest moje zabezpieczenie na przyszłość.

    Odpowiedz
  • Tomasz_ZG(2014-05-08 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Po za tym OFE w większości inwestowały w obligacje skarbowe, czyli wpłacamy pieniądze do OFE przez co deficyt państwa się zwiększa. Polska emituje obligacje, które skupują OFE za pieniądze otrzymane dzięki naszym składkom. Chory pomysł. Lepiej, gdyby od razu to wpadało do ZUSu i bardzo dobrze, że PO się zdecydowało na ten niepopularny krok, który jednak ktoś musiał wykonać. Oczywiście wcześniej PiS, tez przeciwnik OFE, jakoś się do tego nie palił, a teraz jeszcze krytykował rząd. Po prostu czysta polityczna hipokryzja.

    Odpowiedz
  • kuba_wu(2014-05-04 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ci wszyscy którzy zostają w ZUS muszą być tego świadomi jaką krzywdę robią swoim dzieciom.
    Ci wszyscy, którzy zostają w OFE muszą być tego świadomi jaką krzywdę robią swoim dzieciom. Każda złotówka któa idzie na OFE to złotówka pożyczona przez budżet (ponieważ o tyle samo musi być zwiększona dotacja na ZUS). Ten dług spłacą nasze dzieci, w podatkach. I to oprocentowany wyżej niż wynosi waloryzacja składek ZUS. Dlatego będzie je to kosztować drożej, niż ZUS.

    Odpowiedz
  • ps(2014-05-03 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Co tu sprawdzać? Przecież wiadomo, że jak ktoś zarabia miesięcznie 1680 brutto to nie ma szans odłożyć cokolwiek w III Filarze. Każda inna przyczyna jest marginalna. Im większy ktoś ma dochód tym więcej może odłożyć. Szkoda czasu i pieniędzy na ekspertyzy w tej kwestii. No, chyba, że to tylko pretekst do opłacenia "swoich".

    Odpowiedz
  • PawełS(2014-04-29 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    Nie no, jak można takie głupoty gadać? Najpierw się zabiera ludziom co uzbierali a teraz każe się im oszczędzać? To nie ma znaczenia czy II czy III filar, czy nazwiemy to jak chcemy, to są nasze oszczędności, oczywiście że bez oszczędności nie będzie emerytury, bo nie będzie tyle dzieci żeby składki zapłacić, Ci wszyscy którzy zostają w ZUS muszą być tego świadomi jaką krzywdę robią swoim dzieciom. A za prezydenta mi po prostu wstyd, zabrać pieniądze i teraz kazać oszczędzać, żenada!

    Odpowiedz
  • drburski(2014-04-29 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    "prezydent jest zaniepokojony" -czyli obecnie ma wiedze na temat emerytur (przyszlych emerytur) polakow. Nic nie robi tylko gada a polacy beda życ ze śmietnikow.Bo teraz prezydent ma wiedze i nic nie zrobi bo poco,jemu jest dobrze i bedzie dobrze.a polacy niech sie martwia sami o siebie.

    Odpowiedz
  • chupacabra(2014-04-29 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Obłuda. Najpierw okradli i zmarnotrawili, a teraz obłudnie płaczą nad poszkodowanymi. No ale sami się nie wybrali, ktoś ich dopuścił do władzy... Emerytura dla sporej części społeczeństwa będzie w noclegowniach Caritasu.

    Odpowiedz
  • amigo(2014-04-29 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Dość złodziejstwa przymusowych niekorzystnych "ubezpieczeń". Niech zdychają ! Niech żyje niż demograficzny, który uzmysłowi ogrom państwowej piramidy finansowej ! Mali podatnicy powinni tłumnie emigrować z opłatami do systemu brytyjskiego , słowackiego , wszystkich innych tylko nie polskiego. Tylko tak można WYMUSIĆ reformę mundurówek i KRUSU ! Śmierć złodziejom !!
    Krus się sam reformuje pokoleniowo, a przymusowa reforma przełoży tych ludzi do pomocy społecznej i tyle bedzie z tego..

    Odpowiedz
  • Polak(2014-04-29 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Rezydent powinien jeszcze poinformować naród skąd ma wziąć kasę na kolejne wydatki. Nie dość, że okrada nas mafia z Zakładu Utylizacji Społeczeństwa, to "rząd" złupił OFE by zapchać dziurę budżetową. Ile jeszcze bedziemy dopłacać darmozjadom???

    Odpowiedz
  • al(2014-04-29 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli będziemy odkładali po 200 złotych miesięcznie, to po czterdziestu latach możemy mieć nawet ok. 2 milionów złotych (fundusz będzie nam cały czas mnożył nasze emerytalne pieniądze) lub równowartość w EURO. Niewykluczone, że za w/w 2 miliony będzie sobie można kupić rower w hipermarkecie lub w internecie. Ale to doskonałe rozwiązanie dla starucha, bo przecież musi mieć trochę ruchu.

    Odpowiedz
  • Anger rising(2014-04-29 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw poprosze o zwrot składek odprowadzonych na zus i ofe. Nie potrzebuję rządowej emerytury tylko oddajcie mi moje pieniądze.

    Odpowiedz
  • MrKUBA65(2014-04-29 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Dość złodziejstwa przymusowych niekorzystnych "ubezpieczeń". Niech zdychają ! Niech żyje niż demograficzny, który uzmysłowi ogrom państwowej piramidy finansowej !Mali podatnicy powinni tłumnie emigrować z opłatami do systemu brytyjskiego , słowackiego , wszystkich innych tylko nie polskiego. Tylko tak można WYMUSIĆ reformę mundurówek i KRUSU ! Śmierć złodziejom !!

    Odpowiedz
  • Gość(2014-04-29 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Rok bez zmian w systemie emerytalnym to rok stracony.. ;) choc owi eksperci moze biora za to kase, albo maja swoj interes... wiec niekoniecznie musi byc "stracony"... ;) To moze publikowac jakis kalendarz zmian na lata nastepne.. ;)

    Odpowiedz
  • aaa(2014-04-29 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Hehe a pan komorowski analizy w sprawie OFE wreszcie pokaze ??

    Odpowiedz
  • ziomes(2014-04-29 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dośc, że MUSIMY wpłacać co miesiąc kupę pieniędzy na I. filar, nie dość, że II. filar, który miał być dodatkiem został nam bezczelnie i bezprawnie zabrany, to jeszcze teraz mówią żeby nie liczyć na te dwa filary i wpłacać pieniążki na III. filar. To ja się pytam po co ja wpłacam pieniądze na ZUS skoro emerytura będzie marna? Chyba tylko mało myślący człowiek skorzysta z III. filaru w takim Państwie prawa, gdzie z I. filaru robi się czarną dziurę i przerzuca się tam na siłe III. filar. Ja natomiast zapytam - co zrobicie jak zarekfirujecie III. filar? IV. filar? Ja nie chcę płacić na żaden filar, sam sobie poradzę. Niestety Państwo nie daje mi takiej możliwości...

    Odpowiedz
  • Alek(2014-04-29 05:52) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dajcie się o konia zrobić. Złodziejstwo filarów się skończyło to chcż ludzi i inne maliny wpuścić.

    Odpowiedz