"'Sniper: Ghost Warrior' to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii gier z gatunku shooter na świecie. Na targach E3 zaczynamy komunikację związaną z promocją trzeciej części tej serii. To będzie tytuł z najwyższej półki jakościowej oraz cenowej. Dojrzały, innowacyjny, świeży" - powiedział Tymiński, cytowany w komunikacie.

Seria "Sniper" to jeden z największych, światowych sukcesów polskiej branży gier - do tej pory sprzedano 5,6 mln egzemplarzy obu jej części.

Targi E3 to największa i najważniejsza impreza branżowa roku. Tutaj zapowiada się i prezentuje najważniejsze nowości świata gier. Obecność polskiego wydawcy i producenta będzie bardzo widoczna. Gości powita m.in. baner przy wejściu południowym Los Angeles Convention Center, gdzie odbywają się targi, podkreśla CI Games.

>>> Czytaj też: Polska wyrasta na potęgę w branży gier. Zobacz, jakie premiery czekają nas w 2015 roku

"Trzecia część Snipera będzie większa i bardziej zaawansowana od poprzednich. Historia nie będzie liniowa, a gracze będą się poruszać w otwartym świecie. Dziennikarze branżowi na targach E3 będą mogli zobaczyć, a nawet zagrać w wersję demonstracyjną" - powiedział Paul B. Robinson - Studio Creative Director, który razem z Jessem Lebowem pełni funkcję Lead Narrative Designera.

Reklama

Paul B. Robinson pracował przy takich tytułach jak: "Comanche", "Armored Fist", "Full Spectrum Warrior" czy "Killzone 2". Natomiast Jess Lebow to pisarz znany ze współpracy z takimi firmami, jak Ubisoft, Riot Games, Carbine Studios/NcSoft, Arena Net czy Wizards of the Coast.

CI Games spodziewa się, że w jej pokazach weźmie udział kilkuset przedstawicieli światowych mediów growych. Rozpoczęciu promocji gry towarzyszyć będzie też upublicznienie pierwszych materiałów promocyjnych.

Premiera gry "Sniper: Ghost Warrior 3" jest zaplanowana na przyszły rok. Wcześniej do graczy trafi mobilna wersja innego hitu polskiego producenta - "Lords of the Fallen". Na 2017 r. zaplanowano premierę kontynuacji "Lords of the Fallen" na konsole i komputery PC.

"Będziemy rozwijać dwie franczyzy, które okazały się niepodważalnymi sukcesami komercyjnymi. Obecnie nie mamy planów uruchamiania nowych IP. Możemy za to rozwijać działalność wydawniczą" - zaznaczył Tymiński.

>>> Czytaj też: "Wiedźmin 3" pokaże się światu za 130 mln zł. To będzie największa kampania w historii

CI Games planuje obecnie, że samodzielnie wyda trzecią część "Snipera" w USA, dzięki czemu będzie miało pełną kontrolę nad procesem wprowadzania swojego kluczowego tytułu na rynek.

Spółka będzie samodzielnie finansować prace nad swoimi grami, wykorzystując środki własne i ewentualnie posiłkując się kredytem bankowym. Nie planuje emitować akcji lub obligacji.

CI Games, dawniej City Interactive, to producent i dystrybutor gier komputerowych.