Korporacyjny Wielki Brat, era freelancerów i koniec umów o pracę. Witamy w 2022 roku

13 listopada 2015, 06:00 | Aktualizacja: 13.11.2015, 13:18
Tylko na Forsal.pl

Gigantyczne korporacje, które sterują światem, śledzą każdy ruch swoich pracowników, a za pomocą specjalnych czujników monitorują ich stan zdrowia. Wzajemnie powiązane sieci freelancerów, kult specjalizacji i zanik umów o pracę. Wysyp ekologicznych i społecznie odpowiedzialnych firm, dbających o bilans między życiem prywatnym i zawodowym załogi. Już za kilka lat któryś z tych scenariuszy może zrewolucjonizować świat biznesu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Suuuper rozwarstwienie społeczne....(2015-11-13 08:59) Zgłoś naruszenie 30

    Bajecznie bogaci Szefowie Korporacji i Zarządy...a po drugiej stronie na umowach śmieciowych zwykli ludzie niepewni czy za kwartał będą potrzebni Korporacji...

    Do tego Państwo które będzie szło na rękę Korporacjom -czyli odroczenia podatkowe albo ulgi...a z drugiej strony skrupulatne rozliczanie biedoty.

    Piękna przyszłość...to chyba lepiej nie mieć dzieci ...niż je skazywać na życie w takim parszywym Świecie

    Odpowiedz
  • Minos(2015-11-13 11:02) Zgłoś naruszenie 20

    To nic innego niż stary dobry feudalizm w nowej szacie.No cóż chyba 80 letnia przygoda ludzkości z w miarę uładzonym kapitalizmem i demokracją koczy się nieodwołalnie.

    Odpowiedz
  • korporzyg(2015-11-13 14:43) Zgłoś naruszenie 20

    i moze jeszcze pwc będzie ważyło odchodzy swoich pracowników i skrupulatnie zapisywało kto ile dzisiaj zrobił? wolałbym umrzeć niz zgodzić sie na takie niewolnictwo

    Odpowiedz
  • Normalny(2015-11-13 16:24) Zgłoś naruszenie 10

    Wszystkie te działania mają na celu bezwzględnego zniewolenia oraz podporządkowania się systemowi,człowiek jako jednostka ludzka już od jakiegoś czasu nic nie znaczy dla ludzi rządzących chcą nas bezwzględnie ubezwłasnowolnić,zaczipować ,zrobić z nas niewolników !Ludzie przejżyjcie na oczy!!!

    Odpowiedz
  • plutarch(2015-11-13 09:20) Zgłoś naruszenie 10

    „Młodzi ludzie oczekują przede wszystkim elastyczności. Są nastawieni na zadaniowość, dlatego miejsce i czas wykonywania pracy nie ma dla nich znaczenia. Te oczekiwania w dużej mierze wiążą się ze znacznym zatarciem granic pomiędzy pracą, a życiem prywatnym."
    - kochany, są także młodzi ludzie, który najbardziej cenią sobie stabilna posadę na etacie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bill(2015-11-13 08:36) Zgłoś naruszenie 10

    Więcej, szybciej,Więcej, szybciejWięcej, szybciejWięcej, szybciejWięcej, szybciejWięcej, szybciejWięcej, szybciejWięcej, szybciejWięcej, szybciejWięcej, szybciej. Zatyrać się na amen w imię rozwoju korporacji. Nazizm i Państwo Islamskie to pikuś wobec takiej opcji.

    Odpowiedz
  • Minos(2015-11-13 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam , oczywiście miało być "kończy" się.

    Odpowiedz
  • Bael(2015-11-13 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    potem potem potem potem potem

    Odpowiedz
  • ela(2015-11-13 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie więcej pracy dla psychiatrów.

    Odpowiedz
  • korpo(2015-11-13 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    bill po prostu śpiewaj... Brasilll ty ry ry ry ry... ;)

    Odpowiedz
  • korpo ;)(2015-11-13 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Braaasilll... ty ry ry ry ry ry ry ry, ta ra ra ra ra ra ra ra, tu ru ru ru ru ru ru ruuuu Brasssil

    Odpowiedz