Warszawa, 28.04.2020 (ISBnews) - Movie Games sprzedał dotychczas ponad 100 tys. egzemplarzy gry "Drug Dealer Simulator", podała spółka.
"Gra 'Drug Dealer Simulator', która miała swoją premierę na platformie Steam w dniu 16 kwietnia 2020 roku o godzinie 17:00 na chwilę sporządzania niniejszego raportu bieżącego została sprzedana w ilości ponad 100 000 sztuk. Dodatkowo lista graczy oczekujących na zakup gry 'wishlista' wynosi około 185 000" - czytamy w komunikacie.
Gra znalazła się na 1 miejscu tzw. Global Top Seller platformy Steam oraz spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem graczy skutkującym oceną na poziomie 91%, który nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, podano także.
"W związku z ogromnym zainteresowaniem grą, emitent ma w planach dalszy jej rozwój" - podsumowano.
Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.
(ISBnews)