"Spółki Skarbu Państwa wysyłają ponad 150 autobusów, busów i samochodów na wschód Polski. Pomogą w transporcie naszych ukraińskich sąsiadów. Tę potrzebę zasygnalizowali mi samorządowcy z Lubelszczyzny. Działamy natychmiast. Dziś wszyscy musimy pomagać" - napisał na Twitterze.

Sasin uczestniczył w środę w spotkaniu z samorządowcami z terenów przygranicznych. Odwiedził punkt recepcyjny w Chełmie, gdzie spotkał się z wolontariuszami i uchodźcami.

Wicepremier podkreślił, że spółki Skarbu Państwa wspierają akcję przyjmowania uchodźców m.in. w wymiarze finansowym, logistycznym, a także zapewniają prowiant, obsługę bankową i dotyczącą ubezpieczenia. "Robimy wszystko, co jest możliwe, bo ta sytuacja wymaga nadzwyczajnych działań i mobilizacji" – dodał minister aktywów państwowych.

Reklama

Wziął też udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim oraz w przekazaniu darów przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.