Unima 2000 liczy na zamówienia dot. automatyki budynkowej i Big Data w tym rokuWarszawa, 26.04.2017 (ISBnews) - Unima 2000 liczy w br. na nowe zamówienia w zakresie automatyki budynkowej oraz Big Data, poinformował prezes Krzysztof Kniszner. Firma liczy również na zamówienia na działania dostosowujące możliwości firm w zakresie sprostania nowym europejskim regulacjom dotyczącym zarządzania danymi osobowymi (General Data Protection Regulation), dodał.

"W 2017 roku oczekujemy chociażby nowych zamówień na działania dostosowujące możliwości firm w zakresie sprostania nowym europejskim regulacjom dotyczącym zarządzania danymi osobowymi (General Data Protection Regulation), jak również w zakresie automatyki budynkowej czy Big Data. Ewentualne rozruszanie rynku przetargów i napływ środków unijnych byłyby dla nas kolejnym impulsem wzrostowym" - powiedział Kniszner, cytowany w komunikacie.

Unima 2000 skupia się nie na dystrybucji urządzeń firm trzecich, ale przede wszystkim na integracji systemów, doradztwie oraz kompleksowym zabezpieczeniu procesów biznesowych klientów, począwszy od ich zaprojektowania poprzez zabezpieczenie narzędzi do ich realizacji aż do oceny skutków podjętych działań włącznie. Plany zarządu na lata 2017-2019 zakładają utrzymanie kierunku i wzrost tempa rozwoju, jak również monitorowanie potrzeb rynku, śledzenie nowatorskich rozwiązań oraz wczesne identyfikowanie szans rynkowych, podano także.

"Podążając za światowymi trendami, Unima 2000 wprowadza do oferty większą ilość rozwiązań oferowanych w modelu SaaS, tj. aplikacji dostępnych jako usługi abonamentowe udostępniane w 'chmurze'. Unima 2000 rozwija także obszar systemów raportowania i wizualizacji danych, oferując np. platformę analityczną Tableau, dającą możliwość szybkiej analizy dużej ilości danych, a także tworzenie oraz publikowanie interaktywnych raportów i wizualizacji" - czytamy w komunikacie.

W 2016 roku przychody Unima 2000 wzrosły o ponad 24% r/r do 41,5 mln zł, co pozwoliło na wzrost zysku operacyjnego o 109%, do prawie 1,3 mln zł i wzrost zysku netto o 336% do 741 tys. zł.

"Zyski stanowią wypadkową zamożności rynku, ogólnogospodarczych uwarunkowań oraz możliwości spółki. Naszym celem jest z pewnością wypracowanie wyższych zysków w kolejnych latach, Cały rok oceniamy pozytywnie, natomiast duży niedosyt pod względem zyskowności mamy względem samego czwartego kwartału. Była to w dużej mierze wypadkowa ogólnej sytuacji na rynku IT. Na kolejne kwartały patrzymy zdecydowanie optymistycznie" - podsumował Kniszner,

Unima 2000 to integrator i dostawca rozwiązań IT oraz systemów telekomunikacyjnych. Firma ma contact center na 250 stanowisk. Od 2006 roku jest notowana na GPW.

(ISBnews)