GPW chce utrzymać zaangażowanie inwestorów indyw. powyżej rynków dojrzałychWarszawa, 28.04.2017 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) chce utrzymać wyższy nią na rynkach dojrzałych udział inwestorów indywidualnych w obrotach, poinformował wiceprezes Jacek Fotek. Liczy on, że aktywność nowego członka Giełdy - Interactive Brokers - wpisze się w politykę wspierania zaangażowania inwestorów indywidualnych.

"GPW tradycyjnie ma wyższy udział inwestorów indywidualnych niż giełdy dojrzałe w strukturze. Widzimy, że dołączenie takiego podmiotu jak Interactive Brokers może w tym zakresie również pomagać, ten uczestnik jest bardzo silnie spozycjonowany w tym sektorze. Zakładamy, że ten segment będzie w sposób równomierny w długim okresie kontrybuował, chcemy utrzymać poziom zaangażowania inwestorów indywidualnych powyżej aktywności odnotowywanej na rynkach dojrzałych, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że ogólne trendy są takie, że inwestorzy instytucjonalni i nowe techniki obrotu mogą zmieniać te strukturę" - powiedział Fotek podczas konferencji prasowej.

"My jako Giełda będziemy kontynuować politykę bardzo mocnego wspierania tego segmentu i jego aktywności. Widzimy w tym istotną przewagę konkurencyjną i efekt wizerunkowy" - dodał.

Interactive Brokers UK Ltd. to firma zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Złożyła wniosek o dopuszczenie do działania na giełdzie w charakterze członka giełdy w lutym br.

Obecnie jest ok. 30 członków giełdy - mogą oni prowadzić bezpośrednią działalność w zakresie obrotu instrumentami finansowymi na GPW.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)