Bank Handlowy chce wypłacać dywidendę w kolejnych latachWarszawa, 28.04.2017 (ISBnews) - Bank Handlowy zamierza kontynuować politykę wypłaty dywidendy, przyjętą w 3-letniej strategii, poinformował prezes Sławomir Sikora.

"Naszą intencją jest podtrzymanie przez następne 3 lata polityki wypłaty dywidendy, a co do skali - to będzie to zależało od kilku czynników" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej.

"Kilka banków deklarowało wypłacanie dywidendy i do tej pory nie zrobiły tego. Stąd tak mocno podkreślam, że w naszej działalności - jeśli chodzi o poziom kapitałów i ryzyka - determinantą jest utrzymywanie zdolności do wypłacania dywidendy co roku" - powiedział prezes.

W marcu br. zarząd Banku Handlowego zarekomendował wypłatę dywidendy w kwocie 591,89 mln zł, tj. 98% jednostkowego zysku netto, wypracowanego w 2016 roku. Oznacza to wypłatę 4,53 zł dywidendy na akcję.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

(ISBnews)