Emperia rozpoczęła proces pozyskania inwestoraWarszawa, 09.05.2017 (ISBnews) - Emperia Holding, po uzyskaniu zgody rady nadzorczej, postanowiła rozpocząć proces pozyskiwania inwestora dla wsparcia swojego rozwoju, podała spółka.

"W związku z tym, zarząd planuje zaangażować się w rozmowy z różnymi podmiotami potencjalnie zainteresowanymi taką inwestycją, jak również zezwolić wybranym oferentom na przeprowadzenie badania due diligence spółki i jej spółek zależnych" - czytamy w komunikacie.

"Po dokonaniu analizy możliwych scenariuszy i perspektyw rozwoju spółki, zarząd jest przekonany, że decyzja ta leży w interesie zarówno spółki, jak i jej akcjonariuszy oraz w wymierny sposób przyczyni się do budowania wartości spółki" - czytamy dalej.

Celem zarządu jest zapewnienie wszystkim akcjonariuszom spółki możliwości odsprzedania akcji w wezwaniu ogłoszonym przez inwestora na jednakowych zasadach dla wszystkich akcjonariuszy, podano także.

Ponadto Emperia zaangażowała Rothschild Global Advisory jako wyłącznego doradcę finansowego przeprowadzającego proces pozyskiwania inwestora.

W sierpniu ub.r. spółka podała, że zdecydowała o rozpoczęciu przeglądu różnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej. Uwzględniała poszukiwanie inwestora, emisję publiczną akcji, partnerstwa strategiczne lub zmianę struktury grupy.

Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną.

(ISBnews)