PGNiG nadal zainteresowane akwizycjami na norweskim szelfie kontynentalnymKatowice, 11.05.2017 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest nadal zainteresowane akwizycjami na norweskim szelfie kontynentalnym. Jeśli pojawi się dobra oferta, do akwizycji może dojść jeszcze w tym roku, poinformował prezes Piotr Woźniak.

"Cały czas monitorujemy rynek pod kątem akwizycji na szelfie norweskim" - powiedział Woźniak dziennikarzom w kuluarach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Potwierdził, że transakcja możliwa jest nawet w tym roku. "Z całą pewnością skorzystamy [jeśli będzie taka możliwość]. Ale to musi być bardzo dobra oferta" - dodał prezes.

PGNiG informowało w ub.r., że chce wydobywać 2,5-3 mld gazu rocznie ze złóż norweskich od 2023 r. wobec obecnej ilości 0,5 mld m3 gazu rocznie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)