"Symulator walk pancernych docelowo ukaże się m.in. na konsole Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One oraz Nintendo Switch, a do końca roku do sprzedaży trafi na przynajmniej jedną z wymienionych platform. O wydaniu tytułu na komputery PC/Mac strony poinformują w późniejszym terminie" - czytamy w komunikacie.

TTS, którego producentem jest firma NoobzPL, to obecnie jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów z gatunku strategii militarnych, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, jeszcze przed oficjalną premierą. W wersję pre-alpha symulatora walk pancernych zagrało blisko pół miliona graczy, podano także.

"Prace nad Total Tank Simulator przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. W IV kw. br. gra ukaże się na konsolę Sony PlayStation 4, a na początku 2018r.  trafi na Xbox One. Do połowy przyszłego roku planujemy wydanie symulatora na Nintendo Switch" – powiedział prezes Jakub Pieczykolan.

TTS koncentruje się wokół konfliktów zbrojnych II wojny światowej, w ramach których gracz może przeprowadzić własne scenariusze zakończenia bitwy w oparciu o pojazdy pancerne – czołgi, jednostki przeciwczołgowe oraz uzbrojone jednostki wsparcia. Producent przewidział zróżnicowany charakter terenów bitewnych oraz broń oddającą realia militarne tamtego okresu. Planowane jest także wprowadzenia trybu wieloosobowej rozgrywki.

QubicGames S.A. jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. i wyprodukowało już łącznie ponad 20 gier wideo. Spółka jest notowana na NewConnect od 2016 r.

(ISBnews)