"Trwa stały proces optymalizacji bazy kosztowej. Uzyskaliśmy 300 mln zł w 2014, kolejne 300 mln zł w 2015. W I kw. uzyskaliśmy 62 mln zł i nie ma powodu, żeby nie widzieć kolejnych 300 mln zł w 2016 w sposób trwały" - powiedział Nowohoński podczas spotkania z dziennikarzami.

Zarząd operatora potwierdził swoje oczekiwania dotyczące EBITDA i poziomu długu netto/EBITDA na koniec roku. Podobnie jest z nakładami inwestycyjnymi, które szacowane są na łącznie 2 mld zł, w tym do 600 mln zł na inwestycje światłowodowe.

Bruno Duthoit, odchodzący prezes operatora, wskazał ze zostawia swojemu następcy firmę w lepszej pozycji strategicznej r/r z potencjałem rozwoju w usługach światłowodowych, wzrostem udziału w segmencie mobile i nowymi częstotliwościami LTE. Jako dalsze wyzwania wymienił dalszy wzrost zadowolenia klientów oraz działania zmierzające do głębszej konwergencji usług.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)