Marcin Giżycki zastąpił Ignacio Juliá Vilar, który od 1 maja br. zajmuje stanowisko chief innovation officer w Grupie ING oraz pełni funkcję head of retail banking segment.

"Marcin Giżycki jest związany z ING Bankiem Śląskim od 20 lat. W tym czasie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej - od specjalisty w oddziale do stanowiska wiceprezesa, na które właśnie został powołany. Uczestniczył w najważniejszych projektach przeprowadzanych w banku oraz zarządzał produktami, sprzedażą, siecią dystrybucji i procesami. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie i wiedza będą pomocne w zarządzaniu bankowością detaliczną oraz umocnią naszą pozycję na rynku" - powiedział prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz, cytowany w komunikacie.

Marcin Giżycki pracuje w ING Banku Śląskim od 1996 roku. W 2006 roku objął funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za część Pionu Bankowości Detalicznej. Obecnie odpowiada w banku za obszar m.in. kredytów i ubezpieczeń oraz kieruje działalnością maklerską - Biurem Maklerskim ING Banku Śląskiego (wcześniej ING Securities).

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 2004 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

(ISBnews)